Ranní vstávání má mnoho výhod. Ušetříte drahocenný čas i nervy

ráno
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Ranní ptáče dál doskáče. To je známé a pravdivé pořekadlo. Patříte mezi ranní ptáčata, nebo raději ponocujete dlouho do noci? Jestliže chodíte pozdě spát a ráno se vám nechce z postele, zbystřete a snažte se svůj návyk změnit. Prospěje to jak vašemu fyzickému, tak psychickému zdraví.

Čas je drahocenný artikl a opravdu efektivně s ním dokáže hospodařit jen málokdo. To věděli i naši předci a v dnešní době je toto téma opravdu aktuální. Jsme nervózní, když stojíme v dopravní zácpě nebo ve frontě v supermarketu, ale v případě, že máme opravdu několik volných minut, prosurfujeme je na mobilu. Chvilku vhodnou k tomu, udělat věc, kterou zbytečně odkládáme, si necháme utéct a poté se opět stresujeme, že nic nestíháme. Poznáváte se i vy?

Zkuste to jinak. Ráno je nejproduktivnější doba dne. Mozek je po noci čerstvý a jestliže jste spali 7 – 8 hodin na vhodné matraci a pod kvalitní přikrývkou, tak by mělo být odpočaté i tělo. Pokud si ráno přivstanete a nezačnete odkládat problémy na odpoledne nebo do nekonečna, uvidíte, že i váš den bude zcela jiný. Práci, nad kterou jste dříve dumali do noci, zvládnete ráno snadněji. Stejně tak v brzkých ranních hodinách nenarazíte na dopravní zácpu a klidně i v klidu nakoupíte. Mnoho supermarketů i malých obchodů otevírá už kolem sedmé hodiny, tedy v době, kdy většina lidí teprve rozlepuje oči v koupelně.

K tomu, aby váš den začal pohodově, pomůže i malá rozcvička nebo procházka. Venku uvidíte úplně jiný svět – ulice bez lidí, krásně narůžovělé svítání nebo romantické ranní mlhy. V létě není v ranních hodinách žádné velké horko, jen v zimě mohou mrazivá rána od vycházky odradit. Kávou se nastartujte až později. Při jejím pití nikam nespěchejte a vychutnávejte si ji. Při ranním šálku si také můžete sepsat seznam úkolů na den a určit si pořadí, ve kterém je budete řešit.

Díky rannímu vstávání získáte klidná odpoledne. Večer se tělo chystá na spánek a vy jej již nebudete zbytečně zatěžovat nedořešenými úkoly, protože jste vše podstatné stihli během dne. Večer odpočívejte, pusťte si seriál, čtěte knihu, povídejte si. Právě toto je klíčem k úspěchu. Uvidíte, že pokud neponocujete, bude se vám i lépe spát. Ranní ptáče prostě o poznání dál doskáče.


Reklamní sdělení:

Jsi unavená a bez energie ? Zkus náš bílý kratom a únava zmizí.

O Autorovi:

Lucie aktivně píše od roku 2017 a je hybnou silou několika magazínů. Vyhledává aktuální témata a dokáže je s ohledem na SEO srozumitelně předložit čtenářům.


Lucie Čechová

Lucie aktivně píše od roku 2017 a je hybnou silou několika magazínů. Vyhledává aktuální témata a dokáže je s ohledem na SEO srozumitelně předložit čtenářům.

Další články