Roláky jsou opět v kurzu

roláky
Foto: Pixabay

Rolák nemusí být jen nutným kusem oblečení na podzim a zimu a vžitá představa nudného svetru byla vyvrácena nejnovějšími kolekcemi teplého oblečení.

Móda roláků se vrací a v současnosti se nachází v kolekcích snad každé módní značky. Hlavní funkcí roláku je zahřátí krku, a proto můžete vybírat i mezi svetry s krátkým rukávem nebo z elastických materiálů. Další variantou je dlouhý rolák, který zahřeje i od pasu dolů. Tento kus oděvu můžete také použít jako módní doplněk, když nechcete nosit šálu. Vkusně zvolený rolák by měl ladit s kabátem a pokrývkou hlavy, a proto je stále nejpopulárnější bílá barva. Jednobarevné svetry převládají, ale zajímavé jsou i proužkované nebo kostkované varianty.

Roláky jsou také populární na horách, vyrazit v něm můžete i na lyže. Nebojte se a pořiďte si kousek s klasickým zimním motivem a dejte prostor své fantazii. Svetry s motivem sněhových vloček nebo s jelenem jsou skvělé.

Současné svetry ke krku spojují praktičnost s elegancí. Podívejte se na nápady, jak být šik a v teple.

rolák
Bílou nikdy nic nezkazíte. Takový rolák ladí ke všemu. Foto: Pixabay
rolák
Elastický rolák se hodí pod kabát a k sukni. Je vhodný do kanceláře nebo pro podzimní dny, kdy není ještě velká zima. Foto: Pixabay
rolák
Tlustý rolák je ideální pro chladné dny. Barvu svetru zvolte stejnou jako jiného dopňku, např. rukavic nebo čepice. Foto: Pixabay
rolák
Šedý svetr s pletenými vzory je klasikou. Foto: Pixabay
rolák
Delší svetr ke krku se vzory je skvělý pro neformální příležitosti a klidně jej můžete kombinovat s legínami nebo pletenou šálou. Foto: Pixabay
O Autorovi:

Lucie aktivně píše od roku 2017 a je hybnou silou několika magazínů. Vyhledává aktuální témata a dokáže je s ohledem na SEO srozumitelně předložit čtenářům.


Lucie Čechová

Lucie aktivně píše od roku 2017 a je hybnou silou několika magazínů. Vyhledává aktuální témata a dokáže je s ohledem na SEO srozumitelně předložit čtenářům.

Další články