Roláky jsou opět v kurzu

roláky

Rolák nemusí být jen nutným kusem oblečení na podzim a zimu a vžitá představa nudného svetru byla vyvrácena nejnovějšími kolekcemi teplého oblečení.


Móda roláků se vrací a v současnosti se nachází v kolekcích snad každé módní značky. Hlavní funkcí roláku je zahřátí krku, a proto můžete vybírat i mezi svetry s krátkým rukávem nebo z elastických materiálů. Další variantou je dlouhý rolák, který zahřeje i od pasu dolů. Tento kus oděvu můžete také použít jako módní doplněk, když nechcete nosit šálu. Vkusně zvolený rolák by měl ladit s kabátem a pokrývkou hlavy, a proto je stále nejpopulárnější bílá barva. Jednobarevné svetry převládají, ale zajímavé jsou i proužkované nebo kostkované varianty.

Roláky jsou také populární na horách, vyrazit v něm můžete i na lyže. Nebojte se a pořiďte si kousek s klasickým zimním motivem a dejte prostor své fantazii. Svetry s motivem sněhových vloček nebo s jelenem jsou skvělé.

Současné svetry ke krku spojují praktičnost s elegancí. Podívejte se na nápady, jak být šik a v teple.

rolák
Bílou nikdy nic nezkazíte. Takový rolák ladí ke všemu.
rolák
Elastický rolák se hodí pod kabát a k sukni. Je vhodný do kanceláře nebo pro podzimní dny, kdy není ještě velká zima.
rolák
Tlustý rolák je ideální pro chladné dny. Barvu svetru zvolte stejnou jako jiného dopňku, např. rukavic nebo čepice.
rolák
Šedý svetr s pletenými vzory je klasikou.
rolák
Delší svetr ke krku se vzory je skvělý pro neformální příležitosti a klidně jej můžete kombinovat s legínami nebo pletenou šálou.

Další články