Kam se hodí rohová kuchyňská linka a jaké jsou její výhody

rohová kuchyně
Foto: Gabon.cz

V menších a středních prostorech je potřeba při plánování interiéru počítat každý centimetr. Zejména panelákové byty mohou být z hlediska ergonomie oříškem v případě, že u kuchyně nechcete dělat žádné velké ústupky. Optimálním řešením je rohová kuchyňská linka, která při zachování veškeré praktičnosti poskytuje i příjemný komfort při vaření, protože nemusíte dělat tolik kroků jako u klasické rovné linky.

Výhody rohové kuchyně

Rohová kuchyň je velmi praktickým řešením. Roh místnosti je plně využit díky úsporným vychytávkám, jako jsou výklopné či otočné systémy, které vám umožní pohodlné ukládání nádobí nebo spotřebičů. Prostor je přitom šikovně rozdělen při zachování vzdušnosti a opticky ladí se zbytkem interiéru.

Kuchyňská linka umístěná v rohu místnosti však není vhodným řešením jen v malých interiérech. Své uplatnění stále častěji nachází i v rodinných domech, kde také dokáže maximálně využívat veškerý prostor.

Samozřejmostí rohové kuchyně je kompatibilita s veškerými domácími spotřebiči. Ideální volbou jsou vestavěné, ale i s volně stojícími spotřebiči si návrháři kuchyní umí poradit. Neméně důležitým faktorem je volba dřezu, přičemž můžete volit s odkapávačem nebo bez. Nesmíme zapomenout ani na design vodovodní baterie.

Na koho se obrátit

Pokud uvažujete o nové rohové lince, můžete se ohledně návrhu kuchyně obrátit na designéra nebo kuchyňské studio. Odborníci vám poradí vhodné materiály i barvy, které budou ladit se zbytkem vašeho interiéru. Jestliže máte jasnou představu, jak má vaše nová kuchyně vypadat, doladí s vámi veškeré potřebné detaily.

Zkušenosti (nejen) s rohovými kuchyňskými linkami má firma Gabon, která se postará jak o design, tak o vybavení linky, včetně bezplatné montáže spotřebičů. Kromě výroby nábytku zajišťuje i instalaci kuchyní na klíč, což znamená kompletní dodání zahrnující řemeslnické, instalatérské, elektrikářské či malířské práce.


Další články