Automatický bazénový vysavač: Jasná volba pro větší bazény

bazénový vysavač
Zdroj obrázku: John-Fs-Pic / Shutterstock.com

Léto je v plném proudu a péče o vodu v zahradním bazénu by měla být maximální. Právě při vysokých teplotách nejčastěji dochází k tomu, že voda v bazénu zezelená, případně se v ní objeví spousty nečistot. Zabránit vniku mechanických nečistot do bazénu většinou nelze. Ideální je ale pečlivá starost o bazén spojená s jeho pravidelným vysáváním. To je možné řešit různými způsoby, přičemž ideální je pořízení automatického bazénového vysavače. V čem je právě tento přístroj nejlepší? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Bazénový vysavač bez starostí

Hlavní výhodou automatického bazénového vysavače je bezesporu fakt, že jej takřka není zapotřebí obsluhovat. Klasické poloautomaty nebo manuální bazénové vysavače musíte mít jednoduše přímo v ruce a manipulovat s nimi. Moderní automatický bazénový vysavač je v tomto ohledu mnohem efektivnější a takřka bezpracný. Pouze na něm nastavíte konkrétní režim a následně ho necháte pracovat. V případě potřeby ho většinou také můžete ovládat prostřednictvím dálkového ovládání. To je ale spíše hračka než cokoli jiného.

Skvělé filtrační schopnosti

Tak těmi si můžete být bezesporu jistí. Jako příklad můžeme uvést třeba bazénový vysavač dolphin e20. Právě on se vyznačuje vynikající filtrační schopností 100µm. Pokud nastavíte filtrační cyklus na 2 hodiny, můžete si být jistí, že bazén pak bude vpadat doslova dokonale. Na jakékoli nečistoty a smítka můžete velmi rychle zapomenut. Velku výhodou je i fakt, že tento vysavač podobně jako mnohé další filtruje přes vlastní filtr.

Efektivní a rychlé bazénové vysávání

Samotné vysávání může být i poměrně rychlé. Vysavače mají absolutní volnost, jelikož délka jejich přívodního kabelu se zpravidla pohybuje kolem 15 metrů. Samozřejmostí u nich bývá také aktivní kartáč, jenž vysávání ještě více zefektivní.


Další články