Problémy s erekcí jsou řešitelné. Je ale důležité přijít včas

Milenci
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Není žádným tajemstvím, že problémy s erektilní dysfunkcí se objevují u stále většího počtu pacientů. Kromě toho se jedná o stále mladší muže. Zatímco dříve se problémy s erekcí považovaly za potíže, které postihují zejména starší ročníky, hektický životní styl a celá řada dalších faktorů znamená, že s tím bojují i mladší. Pojďme se blíže podívat, co stojí za příčinami a také jaká může být efektivní léčba.

Jak se změnil životní styl

Na jednu stranu dnes žijeme v době, kdy se o sebe více staráme, aspoň to tedy platí pro stále větší část populace, na druhou stranu máme ve větší míře sedavá zaměstnání, zažíváme v práci nadměrný stres nebo propadáme různým závislostem. Sem patří zejména kouření a nadměrná konzumace alkoholu. Dnes už to tedy nejsou pouze fyziologické problémy, jako onemocnění kardiovaskulárního systému a cév, které patří mezi příčiny problémů s erekcí. Problém se tak postupem času stal mnohem komplexnější, přičemž je nutné navštívit lékaře, aby byla určena přesná příčina u konkrétního pacienta. Návštěva lékaře rozhodně není žádná ostuda, naopak to ukazuje, že nám záleží na řešení problému. Lékař následně:

  • Stanoví diagnózu
  • Navrhne vhodnou léčbu

Podle stanovené diagnózy se samozřejmě navrhuje léčba, která je často řešena prostřednictvím komerčních léků. Ty mohou skutečně dopomoci pacientovi dosáhnout erekce a pomoci tak obnovit sexuální život.

Ovlivnit můžete mnoho i vy sami

Neměli byste ale rozhodně spoléhat pouze na chemii. Určitě stojí za to zvážit změnu životního stylu, začít přistupovat k životu zkrátka lépe. Například pravidelně sportovat. Dále je dobré se podívat, jaké tabletky na erekci s přírodními výtažky lze použít jako podpůrnou léčbu. Existuje řada přírodních preparátů, které obsahují výtažky Tribulus Terrestris (kotvičník zemní), případně je to peruánská Maca nebo ženšen. Budete-li používat nějakou doplňkovou léčbou, určitě je dobré probrat to také s vaším lékařem.


Další články