Kročejová izolace vám pomůže k pohodovému bydlení. Jak na to?

Kročejová izolace pod koberec
Kročejová izolace pod koberec. Foto: Potichu.cz

Je celkem jedno, zda jste se rozhodli pro stavbu nového domu, nebo momentálně řešíte rekonstrukci domu či bytu. Důležité je, pamatovat na všechny moderní prvky stavby, které vám pomohou zlepšit vaše bydlení. Pokud stavíte něco nového, případně pokud řešíte rekonstrukci, měl by výsledek znamenat moderní bydlení po všech stránkách. K tomuto účelu slouží také nejrůznější izolační materiály, kdy se ale často zapomíná na izolaci hlukovou. Není to přitom pouze izolace stěn, ale také podlahy, respektive stropu.

Vše pro komfort

Nezáleží na tom, zda máte dům či byt, důležité je, aby se vám v něm dobře bydlelo. Není to jen o tepelném komfortu, ale také o hluku, který dokáže být velmi nepříjemný. Rušivé elementy se často ozývají z patra nad vámi, což řeší kvalitní kročejová izolace. Tak dokáže eliminovat zvuky, jako jsou kroky nebo dusot. Jedná se tedy o jakékoliv hlubší dunivé tóny, které je třeba odstínit odpovídající izolací, a to jak složením jednotlivých vrstev izolace, tak z pohledu použitých materiálů.

Efektivita kročejové izolace

Vždy je důležité oslovit odborníky, kteří dokáží navrhnout izolaci přesně pro váš konkrétní případ. Pokud bude zvolena také kročejová izolace, jedná se o izolaci, která nepotřebuje velkou tloušťku, ale nabídne správné vlastnosti. Charakteristické pro ni je:

  • Tloušťka jen 5 až 10 mm
  • Vysoká neprůzvučnost
  • Značné snížení kročejového hluku

Stejně jako všechny další dnešní moderní izolační materiály, také v případě kročejové izolace se nemusíte obávat o vlastnosti použitého materiálu, který je samozřejmě ekologický. Pokud budete volit kročejovou izolaci, vždy bude potřeba ji kombinovat také s odhlučněním stěn, kde se používá jako jedna ze složek lisovaná akustická pěna. Ta se následně kombinuje s odhlučňovacími deskami. Pamatujte na to, že odhlučnění je potřeba řešit komplexně, to znamená, že to nekončí u toho, že odhlučníte pouze něco. Nepříjemné zvuky vám totiž budou přicházet odjinud.


Další články