Jaké možnosti vám nabízejí žaluzie? Aneb trendy v moderních stínících systémech

Pokud máte v domě nová okna, samozřejmě nesmíte zapomenout také na moderní stínící systém, díky kterému si dokážete udržet v interiéru příjemné klima. Kromě toho se samozřejmě jedná také o odstínění slunečního svitu, který může být zejména na jižní straně v letních měsících nepříjemný. V našem článku se podíváme na to, co dnešní moderní stínící systémy nabízejí, zejména, zaměříme-li se na žaluzie.

Žaluzie a stylový interiér

V dnešní době klademe velký důraz na design, aby se nám líbil náš interiér a splňoval náročné požadavky na moderní bydlení. Nejběžnější provedení žaluzií jsou klasické horizontální žaluzie, které se instalují na křídlo okna. Toto řešení je nejvíce praktické z pohledu jednoduchosti instalace a nijak také neubírá vnitřního prostoru. Ne každého ale musí takové řešení oslovit z pohledu designového, kdy jsou mnohem zajímavější řešení vertikální žaluzie. Díky nejrůznějším designům a materiálům, které nabízejí, dokáží skvěle zpestřit váš interiér. Může se jednat například o:

  • Nejrůznější látky
  • Dřevo
  • Mnoho kombinací barev a vzorů

Dokážete tak do svého interiéru dostat opravdu exkluzivní doplněk, který bude působit luxusně. V žádném případě se tedy nejedná o variantu, která musí být za všech okolností jednobarevná a fádní. Nádech exotiky do vašeho interiéru přinesou zejména luxusní dřevěné tkaniny.

Ve jménu technologií přichází venkovní řešení

Jestliže si u svého domu potrpíte na moderních technologických prvcích, v takovém případě vás mohou zaujmout žaluzie venkovní. Nabídka žaluzií je dnes v tomto ohledu široká, kdy můžete zvolit i bezpečnostní lamely, které potom sníží riziko vniknutí do objektu oknem. Záleží vždy na vašich požadavcích, co od žaluzií očekáváte. Velkým benefitem venkovních žaluzií je bezesporu jejich elektrické ovládání, kdy se nemusíte zabývat žádnými šňůrkami. Dokáží také zlepšit tepelnou pohodu v interiéru, a to díky tomu, že když se do nich opře slunce, nepřenášejí teplo do interiéru.


Další články