Usazení betonové jímky vám může zajistit specializovaná firma. Je to snadné!

betonová žumpa
Instalace betonové jímky. Foto: Khaosaming, CC BY-SA 3.0, Wikimedia

Také v dnešní době není ještě nic neobvyklého, že v obci není k dispozici obecní kanalizace. Nemusí se to týkat jen těch nejodlehlejších oblastí, ale často je to problém i kousek za městem, kde právě ještě nejsou všechny inženýrské sítě hotové. Protože odpadní vody dnes musíme řešit trochu zodpovědněji, už nestačí klasická žumpa, ale musíte mít septik nebo čističku odpadních vod. Protože čistička je ale drahá legrace, většina lidí volí právě možnost septiku.

Dovoz a realizace na místě

Klasický septik pořídíte v plastu, ale mnohem více lidí se dnes zajímá o betonovou variantu, která je mnohem bytelnější, nevyžaduje žádné dodatečné zpevnění stěn betonem a je prakticky nezničitelná. Možná může někoho odradit, že taková nádoba má samozřejmě mnohem vyšší hmotnost, ale třeba realizace betonové žumpy Brno vám dokáže zajistit specializovaná firma. Betonovou nádobu vám doveze a zároveň usadí na místě. Vyšší hmotnost takové jímky, oproti plastovému řešení, vás tak v podstatě nemusí vůbec zajímat. Pokud navíc zvolíte betonovou jímku, tak ji nemusíte používat pouze jako nádobu na odpadní vody, ale lze tímto způsobem zajistit:

  • Zachytávání dešťové vody
  • Základ pro vybudování sklepa

Její využití je tak v podstatě víceúčelové. Pokud budete chtít do takové jímky zachytávat dešťovku, postačí vám menší objemy nádrží, pokud ji však chcete využít jako klasický septik, raději volte větší nádrže, které pak nemusíte tak často vyvážet.

Dokoupit si můžete různé příslušenství

S ohledem na to, jak a kde budete chtít betonovou jímku používat, je můžete doplnit o různé příslušenství, jako je třeba průjezdové deska, díky čemuž lze jímku umístit i tam, kde ji budete přejíždět autem. Jestliže se rozhodnete třeba pro montáž betonové žumpy Praha, můžete využít i speciálních akcí, kde získáte slevu na celou realizaci. Dobré je domluvit se třeba se sousedem, který si plánuje jímku vybudovat taky.


Další články