Finská sauna a její výhody pro návštěvníky

lavice do finské sauny
Foto: Saunaproject.cz

Finská sauna má v současné době mnoho podob, je známá po celém světě a lidé si ji oblíbili natolik, že by si ji chtěli pořídit i doma. Rádi totiž odpočíváme a relaxujeme, rádi se věnujeme našemu zdraví a chceme být vitální a zdraví. Pořídit si takovou finskou saunu u nás doma je přece velmi snadné a budeme si ji moci dopřávat vždy, kdy se nám zachce. Můžeme si ji postavit na našem pozemku nebo zakoupit jako hotový modul.

Něco málo z historie

Historie finské sauny má více než dva tisíce let. Během té doby se sauny změnily a první zmínky o sauně můžeme datovat někdy v 10.století, kdy byla charakterizována jako uměle vykopaná jeskyně s krbem. V pozdějších dobách se pak sauna stala plnohodnotnou samostatnou budovou v podobě dřevěných srubů. Uvnitř pak na nás, stejně jako dodnes, čekaly dřevěné lavice a krb. Saunu znali již ve starověkém Římě, kde sauna nebyla jen místem odpočinku, ale byl to rovněž určitý druh očisty těla i duše.

Sauna ve Finsku

V severských zemích, zejména ve Finsku je sauna skoro v každém domě. Patří to jako součást domu a lidé jsou na ni právem hrdí. Ve Finsku jde doslova o národní tradici a lidé si sem chodí nejen odpočívat, ale také uvolnit se a utříbit si myšlenky. Pozvání do sauny ve Finsku lidé považují za čest. Zloba a nenávist ale musí zůstat za dveřmi.

Finská sauna a její blahodárné účinky

Naše tělo bývá hodně unavené, strádá a člověk se necítí úplně nejlíp. Finská sauna je vhodná pro každého, kdo chce načerpat sílu na další den, má velmi příznivý vliv nejen na naši tělesnou schránku, ale i na naši duši a mysl. Tělo se uvolní, zrelaxuje a naše duše bude klidná. Je vhodná pro ty, co mají problémy s astmatem, alergiemi, revmatismem a problémy s pokožkou. Díky intenzivnímu pocení se z těla vyplavují škodlivé látky, otevřou se póry a můžeme se zbavit i přebytečných kil. Finská sauna je ale také velice dobrá pro zvýšení naší imunity a obranyschopnosti našeho těla. Lékaři saunu doporučují jako rekonvalescenci poúrazových a pooperačních stavů, uvolňuje svalstvo a je proto vhodná i pro sportovce.

Finská sauna  u nás doma

Pokud jsme se rozhodli pro saunu na zahradě, musíme mít dobrý projekt, vhodný materiál, izolaci a šikovné ruce. Můžeme se ale také spolehnout na odborníky, kteří ví, jak svou práci dělat dobře. Sauna na naší zahradě může být třeba v podobě malého dřevěného domečku, kde musíme počítat s tím, že ji musíme postavit v blízkosti vodního zdroje. Další možností je saunový modul. Tady jde o hotový prefabrikovaný výrobek, který můžeme umístit prakticky všude, proto je velmi oblíbený zejména u těch, kdo se potýkají s nedostatkem místa. Saunové moduly jsou ze dřeva, mají jen jiné rozměry, tvary a vybavení. Zapojení ale přenechejme z bezpečnostních důvodů odborníkům. 

Finská sauna na míru

Zhotovit si saunu na míru můžeme vlastně úplně stejně, jako chceme kuchyň na míru.využíváme každý centimetr místa a máme tak originální a předvším svou vlastní saunu, kterou lze využít kdykoliv. Pořídit si ji můžeme například do suterénu domu, velké koupelny nebo do podkroví. Možností je spoustu. Stačí oslovit profesionální firmu, která se o všechno postará. My se pak můžeme těšit na dokonalý odpočinek v podobě vlastní finské sauny.


reklamní prostor

Další články

Cookie Consent with Real Cookie Banner