Alergici, nezanedbávejte pravidelné čištění koberců a čalounění

vysavač
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

V bytě alergika nebo astmatika mohou být problematickými materiály koberce a různá čalounění. Pokud se mezi tyto osoby řadíte, je třeba o dané plochy řádně pečovat. Koberce a čalounění totiž na jednu stranu snižují výskyt nežádoucích látek v ovzduší tím, že je zachytávají, na druhou stranu však mohou mít zcela opačný efekt, a to v případě, že zanedbáte jejich údržbu.

Řešením je kvalitní čištění

Koberce a čalounění se stávají zdraví škodlivými materiály ve chvíli, kdy už nedokáží nahromaděné alergeny zadržet. Pohybem nebo průvanem se pak prachové částice a pyly znovu dostávají do ovzduší, ale v daleko větší míře, neboť se z materiálu začnou uvolňovat i dříve usazené alergeny.

K čistění těchto ploch přistupujte s pravidelností, na koberce používejte hypoalergenní čisticí prostředky, na čalounění pak volte antialergenní povrchovou úpravu. Tím nejenže přispějete ke kvalitnějšímu ovzduší v interiéru, ale zároveň prodloužíte životnost těchto materiálů.

Nejpohodlnějším řešením je samozřejmě využití služeb specialistů, například čištění koberců Liberec má vynikající reference. Ušetříte čas, ale ve finále i nervy. Nebudete se muset starat o shánění čistících prostředků, a navíc bude výsledek vždy perfektní. Společnost Carpet Brothers totiž získala certifikát kvality od organizace WoolSafe, který zaručuje maximální možnou kvalitu.

Syndrom nemocných budov

Podobně je tomu ve firmách. Takzvaným syndromem nemocných budov údajně trpí dvě ze tří osob. Co tento výraz znamená?

V budovách může být podle hygieniků až stokrát znečištěnější vzduch než venku. Lidé dnes právě v interiérech tráví nejvíce času. Dochází tak k migrénám, únavě a alergickým reakcím. To vše jde snadno vyřešit pravidelným větráním a správným čištěním povrchů. I v kancelářských komplexech jsou největším zdrojem alergenů koberce a sedačky. Zde lze opět využít služeb výše jmenované společnosti. Čištění sedaček Liberec je zárukou kvality jak v domácnosti, tak ve firmách.


Další články