Moderní škola = moderní zvonění

škola
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Nepříjemné školní zvonění si jistě pamatuje mnoho z nás, obzvláště když končila přestávka. Dnes je vše jinak, protože v moderních školách zvoní tak, aniž by zvuk trhal žákům uši. A to není všechno.

Ústředna melodického zvonění D201RQ

Pomocí tohoto nástroje si každá škola může nastavit zvonění dle libosti. Na přiložené paměťové kartě jsou nahrány různé profily zvonění, od jednoduchých zvonků až po melodie. Zvonění lze kombinovat s mluveným slovem a podobně.

Součástí ústředny je také CD přehrávač a velmi přesná časomíra s naprogramovanými údaji pro zvonění. Tyto údaje jsou nezávislé na napájení a při výpadku proudu nebo rekonstrukci vydrží minimálně týden bez napájení.

Reproduktory školního rozhlasu

Zvuk školního rozhlasu by měl být příjemný a srozumitelný, obzvláště jde-li o mluvené slovo. Parametry pro školní rozhlas splňují modely ARS 288 a ARS 289. Oba typy mají vysokou citlivost 90 dB, a proto je zvuk školního rozhlasu zřetelný i ve větších interiérech (například v tělocvičně).

Uvedené vybavení pro moderní školní ozvučení dodává už od roku 1994 společnost ELMIK, viz https://elmik.cz/produkty/ozvuceni-pro-skoly/. Tento dodavatel dokáže zajistit veškerou zvukovou a rozhlasovou techniku včetně servisu a poradenství nejen pro školy, ale i pro další instituce.

Spokojení žáci a studenti

A jak žáci či studenti vnímají lepší zvuk zvonění a moderní školní rozhlas obecně? Samozřejmě, že pozitivně. Pokud se škola drží moderních trendů a jde s dobou, jsou s ní žáci daleko více spokojeni.

Chcete-li zmodernizovat vaši instituci, obraťte se na profíky z oboru drátového i bezdrátového vysílání. Na adrese https://elmik.cz/produkty/ozvuceni-pro-skoly/ získáte podrobné informace o moderním rozhlasovém vybavení. Pro ještě více informací kontaktujte přímo pracovníky společnosti ELMIK.


Další články