Problémy s erekcí do postele nepatří. Jak jim čelit?

sex
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

V posteli si chceme kromě spánku užít zejména radovánek v peřinách. Někdy se ale vyskytne nečekaná překážka. Jednou z nich je situace, kdy partner není schopen dosáhnout erekce. Případně není schopen erekci udržet nebo je to spojeno navíc s předčasnou ejakulací. Jelikož erekce je fyziologický proces, který má své spouštěče v mozku, může být příčin celá řada. Nejsou jen fyziologické, ale také psychologické.

Psychologické a fyziologické příčiny

A jak zjistit, kde konkrétně je problém? Pokud váš partner má problémy s erekcí, ale jinak je to zdravý mladý muž, tak jsou nejčastěji příčinou psychologické bloky. Mezi ty můžeme zařadit třeba: 

  • Deprese, úzkosti a další duševní stavy
  • Mnoho stresu
  • Nízké sebevědomí
  • Vztahové problémy

Mnohdy za to mohou plíživé vztahové problémy. Ty mohou být důsledkem celkové nepohody, stresu či nižšího sebevědomí jako hlavní příčiny problémů s erekcí. Stres ale samozřejmě může být také pracovní, případně partner může bojovat s depresemi či úzkostí, které je potřeba řešit s odborníkem.

Samozřejmě jsou zde také důvody fyziologické, které se projevují zejména u starších mužů. Také v mladším věku jimi ale mohou být postiženi ti muži, kteří jsou silnými kuřáky nebo holdují nadměrně alkoholu. Problémy se srdcem a cévami jsou hlavním zdravotním důvodem, kdy pak dochází k nedostatečnému prokrvení topořivých tělísek.

Jsou řešením léky?

Pokud se partner rozhodne, že se pokusí problémy řešit léky, tak v případě psychických záležitostí se často nasazují antidepresiva. Fyziologické problémy lze řešit různými léky na principu Viagry, kterými jsou třeba také tabletky Kamagra. Než se ale pustíte do experimentů, vždy se poraďte s lékařem. Zejména na webu se prodávají různé léky či padělky léků, které mohou spíše ublížit. Raději vsadťe na jistotu a užívejte bezkonkurenčně nejlepší prášky na erekci. Vyzkoušet můžete také přírodní cestu, kdy známe různá přírodní afrodiziaka, můžete rovněž zvýšit přísun zinku a hořčíku pro podporu správné tvorby testosteronu.


Další články