Chmury stranou. Dlouhé zimní večery jsou ideálním časem pro relaxaci

koupel relax
Ilustrační foto. Zdroj: Pexels

Dlouhé zimní večery nemusí být jen obdobím nudy. Naopak, využijte tuto pochmurnou část roku k odpočinku a relaxování. Dopřejte si koupel, udělejte si vynikající večeři, dejte si sklenku vína a pusťte si oblíbený seriál nebo otevřete knihu.

Zdravé lenošení prospívá duševní pohodě

Zima, tma a k tomu ještě zákaz večerního vycházení, zavřené obchody, bary, omezené setkávání a další protiepidemická opatření  rozhodně na dobré náladě nepřidávají. Zkuste však tuto zvláštní dobu využít pro váš prospěch. Kdy jindy než teď si budete moci udělat večery dle vlastních představ, aniž by vás tížily výčitky, že „lenošíte“? Takový relax je totiž zdravý a velmi důležitý pro duševní pohodu.

Snažte se všechny pracovní nebo studijní úkoly zvládnout během dne, stejně tak jako domácí povinnosti. Večer je pak jenom váš. Připravte si chutné jídlo, dejte si aromatickou koupel, zapalte svíčky, pusťte si vaši oblíbenou muziku a na nic nemyslete. Vůbec neřešte, jestli je úterý nebo sobota. Zachumlejte se do pohodlného županu a pak už můžete strávit celý večer s nohama nahoře.

K takové relax akci nepotřebujete žádnou extra velkou přípravu, ale zde je pár tipů:

  • Večeři volte jednoduchou, přece nechcete strávit večer vařením. Alternativou je objednávka až do domu.
  • Pro aromatickou koupel volte jemné harmonické vůně, například levanduli.
  • Župan mějte z hebkého materiálu. Ideální dámské župany jsou vyrobeny z mikroplyše, což je materiál, který hřeje. Luxusnější jsou saténová provedení, ty ale tolik nehřejí. Dobrá volba je župan s kapucí.
  • Seriál, film nebo knihu si připravte předem, ať nemusíte zbytečně ztrácet čas hledáním.

Všeho s mírou

Sklenka vína ani balíček chipsů neuškodí, ale držte se rčení „všeho s mírou“. Pohodový večer se nesmí proměnit v alkoholový dýchánek a přejídat se k prasknutí také není cílem vašeho večera. Chcete-li skutečně pohodu, nezapomeňte odhodit mobil stranou.


Reklamní sdělení:

Potřebuješ zbavit stresu ? Vyzkoušej náš červený kratom a zažij pohodu.


Další články