Připravte oslavu pod širým nebem na jedničku

oslava
Ilustrační foto. Zdroj: Unsplash

Naplánovat větší rodinnou oslavu nebo přímo svatební hostinu pod širým nebem, to není jen tak. Příprava a koordinace samotné akce je složitá. Nutné je zajistit dostatek občerstvení pro všechny i zábavu. K tomu je ale také třeba myslet na rozmary počasí. Není snad lepší celou akci nechat na cateringové firmě?

Plusy a mínusy cateringu

I když necháte přípravu akce cateringové firmě, určitým organizačním záležitostem se beztak nevyhnete. Určitě se však zbavíte starostí s občerstvením a zajištěním nutného vybavení pro hladký průběh celé oslavy. Také vás nebude čekat finální úklid po akci. Bude to zkrátka pohodlnější a vy budete mít více času na zábavu. Radost vám ale může zkazit finální účet za uspořádání celé akce. Catering je sice skvělý, ale pokud máte pevně stanovený rozpočet a nechcete dělat moc kompromisů, nemusíte se do něj vejít.

Zajištění akce vlastními silami

Rozhodnete-li se pro tuto variantu, budete potřebovat hodně sil, ale na druhou stranu, pokud se oslava povede, zažijte skvělý pocit a určitě se dočkáte i hezkého poděkování od účastníků.

Nejprve si budete muset sestavit tým lidí, z nichž každý bude řešit nějaký úkol – jídlo, dekorace, muziku, zábavu, úklid nebo vybavení. Právě poslední položka je velmi důležitá, protože akce pod širým nebem musí počítat s nešvary počasí, jako je horko nebo déšť. Je třeba zajistit adekvátní přístřešek pro všechny hosty.

Přístřešek

Výborným řešením je party stan. Ten samozřejmě nemusíte kupovat. Existuje mnoho firem, které nabízejí party stany k pronájmu. Jejich obvyklá velikost je 4×6 metrů nebo 5×10 metrů. Větší pojme až 80 osob. Jedná se o nepromokavé přístřešky, takže se nemusíte obávat nečekaného deště, stejně tak v létě mohou poskytnout příjemný stín. Party stany si rovnou můžete pronajmout s klasickými pivními sety pro posezení návštěvníků.

Montáž party stanu není těžká, zvládnout by ji měli čtyři lidé za 3 hodiny. Pokud byste se chtěli stavbě vyhnout, lze si většinou objednat i postavení přístřešku, včetně jeho ukotvení do země.

party stan
Ilustrační foto. Zdroj: Unsplash

Elektřina

Koná-li se akce nedaleko zdroje elektřiny, stačí kvalitní prodlužovací kabel pro použití ve venkovním prostředí. Bez blízkosti zásuvky budete muset zajistit přívod energie ideálně mobilním generátorem (agregátem). Ten se dá samozřejmě také jednoduše pronajmout.

Dekorace a estetika

Dekorace přizpůsobte druhu akce. Jde-li o dětskou oslavu, pak nesmí chybět balónky, konfety, cukrová vata či zmrzlina. Svatební dekorace vyžadují zejména hodně květin, dále třeba světlé balónky, hezké ubrusy a svíčky. Pokud je součástí akce i obřad, vstupujeme do vyššího levelu – v takovém případě je třeba slavobrána, stolky, židle pro přihlížející, sklenky na přípitek či lucerny.

Občerstvení a zábava

Hlavní podstatu celé oslavy necháváme nakonec. Jídlo, pití a zábava nesmí chybět na žádné akci, ať už jde o dětskou oslavu, svatbu, narozeniny nebo výročí. Zábavu je nutné volit s ohledem na charakter akce. Pro děti se může hodit půjčení skákacího hradu nebo trampolíny. Dospělácká akce zase potřebuje dobrou muziku. Jídlo a pití je samozřejmě také nutné přizpůsobit účastníkům akce. Pro děti nepotřebujete alkohol ani grilované klobásy. Dospělí zase nebudou vyžadovat cukrovou vatu nebo rychlé špunty.

Úklid

Úklid neprobíhá jen po oslavě. I během ní je nutné zajistit čisté nádobí a nepřeplněné odpadkové koše. Buďte zkrátka připravení na vše.

Výborným pomocníkem pro uspořádání skvělé párty je firma Párty Beskydy. Mrkněte na jejich stránky https://www.partybeskydy.cz/.


Další články