Šaty sluší každé postavě

Šaty
Ilustrační foto. Zdroj: Unsplash

Každé tělo je jedinečné. Každý má určitý typ postavy, a tak se musí krejčí či krejčová při své práci potýkat s výzvou , jak ušít šaty, které budou perfektně lichotit vaší postavě. Pojďme si tuto problematiku více přiblížit v tomto článku.

Tvar postavy je zásadní

Prvním krokem k ušití ideálních šatů je správné určení typu postavy. Každý typ postavy má své jedinečné rysy a sedí mu jiný střih. Zakázkové krejčovství musí nejen zohlednit tvar postavy, ale také pracovat s tím, co po něm zákazník žádá. Po zohlednění obou zmíněných položek může krejčí nebo krejčová vytvořit šaty na míru každé postavě.

Jaké střihy zvolit pro různé postavy

Každému typu bude lichotit jiný střih, proto by měla být postava nositele vždy tím, na co by se měl krejčí zaměřit. Představme si čtyři nejčastější typy postav a pro ně lichotící střihy:

  • Postava typu jablko: Je-li vaší problematickou partií vaše bříško, pak má vaše postava typ jablko. Tomuto typu nejvíce lichotí šaty ve střihu do písmene A. Důležité je v tomto případě zakrýt střed těla a naopak upoutat pozornost na dekolt či nohy.
  • Postava typu hruška: Pro typ hrušky jsou typické širší boky a větší stehna. V tomto případě byste měli volit šaty s rozšířenou sukní. Důraz by měl být kladen na vrchní polovinu šatů, které mohou být zdobeny například kamínky a upoutají tak pozornost na vaši vrchní část těla.
  • Postava přesýpacích hodin: Této postavě lichotí téměř každý typ šatů. Krejčí může dát důraz na váš dekolt, ale také například využít prostřihů v oblasti břicha.
  • Postava chlapeckého typu: Nemáte-li výrazný dekolt, boky ani definovaný pas, máte pravděpodobně postavu chlapeckého typu. Nejvíce Vám budou slušet lehké a volné šaty s asymetrickými liniemi.
Šaty
Ilustrační foto. Zdroj: Unsplash

Správné šaty jsou známkou úspěchu

Správný střih šatů uzpůsobený vaší postavě přináší ovoce. Každá žena se může cítit jako princezna. Pokud po tom toužíte i vy, neváhejte si domluvit nezávaznou konzultaci v zakázkovém krejčovství Praha.


Další články