Krásné vlasy = vizitka osobnosti

účes
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Vlasy jsou jedna z prvních věcí, kterých si okolí na ženě všimne. Hrají významnou roli v celkovém dojmu. Proto se vyplatí o vlasy dobře pečovat a zvolit vhodný účes. Přečtěte si několik rad, jak na to.

Zdravé a krásné vlasy přidají ženě na atraktivitě a mohou působit i smyslně. Tipů a rad, jak správně o vlasy pečovat najdete všude plno. Stejně důležitý jako péče je ale i dobře padnoucí sestřih, který Vám zvedne sebevědomí.

Najděte si ten pravý styl

Nový účes může radikálně změnit Váš vzhled, důležitá je však správná volba. V úvahu se musí vzít rysy a tvar obličeje. Vhodný sestřih dokáže některé rysy zvýraznit a jiné naopak potlačit. Dobrý kadeřník pomůže vybrat takový účes, který Vám bude slušet. Výběr však závisí také na kvalitě a typu vlasů.

Není nic ženštějšího, než bohaté dlouhé vlasy

Jestli je můžete nosit závisí na tom, jak rychle Vaše vlasy rostou a jak jsou pružné. Obvykle vlasy rostou po dobu 5-ti let o cca 1 cm za měsíc a pak vypadnou. Při pomalejším růstu nemůžete mít vlasy delší než po ramena. Stejně tak pro jemné vlasy se nehodí větší délka.

  • Tip: Pokud i přes tyto nedostatky toužíte po dlouhých vlasech, nezoufejte. Velké oblibě se totiž v současnosti těší prodlužování vlasů. Kadeřnické salony nabízejí hned několik metod prodloužení, ale existují i výrobky k domácímu použití.
  • Tip: Vrstevnatě sestřihané dlouhé vlasy nepůsobí tak strohým dojmem a hodí se téměř ke každému typu obličeje.
účes
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Krátké vlasy jsou jen pro mladé?

To již dávno neplatí. Rozličné střihy krátkých vlasů jsou dnes naprosto běžné a sluší i starším dámám. I krátký účes se dá obměňovat pomocí různých kadeřnických přípravků a pomůcek.

  • Tip: Velmi krátký sestřih, zejména kolem uší, je vhodný pro ženy s krátkým krkem, opticky jej totiž prodlouží.
  • Tip: Pokud máte tzv. dvojitou bradu, noste vlasy po stranách sestřižené nad úrovní brady, nejlépe těsně pod uši.

Zdaleka jsme ještě nevyčerpali všechny možnosti, protože vybírat můžete i z polodlouhých účesů, mikád a asymetrických střihů. Nakonec Vám může nejlépe sedět něco, co byste nikdy nečekaly, proto se nebojte experimentovat!


Další články