Plechová střecha je výhodnou alternativou klasické krytiny

Krytina Estima
Krytina Estima. Foto: Blachotrapez

Plechová střešní krytina je jedním z nejčastěji volených produktů pro střechu. Jedná se totiž o levnější alternativu, která navíc dobře vypadá a hodí se na veškeré druhy střech. Tím jsme ale její výhody zdaleka nevyčerpali.

Kvalita za rozumnou cenu na dlouhá desetiletí

Střecha je nedílnou součástí domu, která musí být plně funkční, ale také musí pěkně vypadat. Pokud uvažujete o plechové krytině, jistě vás zajímají její izolační vlastnosti, životnost a další důležité parametry. Aktuálně trhu dominují ocelové střechy s ochrannou polyesterovou a polyuretanovou vrstvou, které zamezují korozi a dalšími vadami.

Největším benefitem kovových střech je nižší pořizovací cena, která jde ruku v ruce s rychlejší a méně pracnou montáží. Kov je zároveň lehčí než klasická krytina. Tu ale v podstatě můžete napodobit plechem, protože lze volit profilovanou krytinu ve tvaru tašek, třeba jako Estima, nebo drážkovanou (takzvanou falcovanou) krytinu.

Jaké má plechová střecha izolační vlastnosti?

Plechová střecha má velmi dlouhou životnost a bez údržby vydrží dlouhé dekády. Teplotní výkyvy moderním materiálům nevadí, a tak se hodí jak na slunná místa, tak třeba do hor. Dobře izoluje hluk a má výborné tepelné vlastnosti, které musí být ovšem podpořeny kvalitním zateplením, což ovšem platí i pro klasické krytiny.Vzhled střechy máte ve vašich rukou

Váháte-li mezi klasickou střešní krytinou a plechovou střechou a chcete ušetřit, což je v dnešní době velmi důležité, pořízením kovové  rozhodně kvalitu vaší stavby nesnížíte. Volit lze mezi černou a červenou barvou, a tak vaše nová kovová střecha může imitovat tu klasickou. Hledáte-li moderní řešení, pak vás možná zaujme falcovaná krytina v černé barvě.

Široký výběr plechových střech naleznete na https://www.blachotrapez.cz, případně můžete navštívit jednu ze čtyř značkových prodejen v Chomutově, Benešově, Havlíčkově Brodě nebo ve Velké Bíteši.


Další články