Osvědčené bylinky na bolest hlavy

rakytník
Rakytník. Foto: Pixabay

Pilulku nebo bylinku? V dávných dobách taková možnost nebyla a lidé se při léčbě bolesti hlavy obraceli na přírodu. Často jim pomohla a pomoci může i v dnešní době. Ještě než spolknete pilulku, vyzkoušejte osvědčené bylinky našich babiček.

Rakytník řešetlákový

Tato bylinka pomáhá jak na léčbu bolesti hlavy, tak na další nepříjemnosti. Rakytník (úvodní foto) obsahuje velké množství vitaminu C a plno dalších minerálů. Pokud si ráno připravíte rakytníkovou šťávu, skvěle se detoxikujete a zároveň se můžete zbavit bolesti hlavy. Šťávu připravíte tak, že bobule rakytníku propasírujete, zalijete vodou a dle chuti osladíte. Pokud se vám sirup nechce připravovat, šťávu si také můžete zakoupit.

Jinan dvoulaločný

Účinek jinanu spočívá v tom, že roztahuje cévy a tím zlepšuje prokrvení celého těla. Ideální je užívání tinktury, kterou zakoupíte ve specializovaném obchodě.

Kopretina řimbaba

Tuto úžasnou bylinku užívají lidé na bolest hlavy od nepaměti. Dokonce pomáhá i při migrénách a je vhodná i k léčbě dalších bolestí. Pěstovat si ji můžete doma, při akutní bolesti stačí utrhnout lístek a ten rozžvýkat a zapít. Pozor na jeho silně hořkou chuť. Nejúčinnější je však tinktura, kterou zakoupíte v jakémkoliv obchodě s bylinkami. O řimbabě bylo více napsáno v našem starším článku.

řimbaba obecná
Kopretina řimbaba. Foto: Pixabay

Lípa srdčitá

Kdo by neznal lipový čaj, který se dá pít jak studený, tak teplý. Lípa má uklidňující účinky, a proto je ideální pít tento nápoj večer. Ráno se probudíte svěží a bez bolesti hlavy. Čaj se připravuje snadno ze sušených lipových listů.

Tužebník jilmový

Tužebník má obdobné účinky jako lípa, a tak jej můžeme použít jako alternativu k této bylince. Čaj z tužebníku uvolňuje tělo a uklidňuje mysl, a proto jej pijte večer. Ráno pak vstanete odpočatí.

Rýmovník citronový

Hlava vás může bolet i ze silné rýmy. Rýmovník je úžasný v tom, že si jej snadno vypěstujete doma pomocí řízkování. Stačí získat list, který mírně ponoříte do vody, kde pustí kořeny. Poté jej přesadíte a pěstujete na světlém místě. Listy rýmovníku nádherně voní a trápí-li vás silná rýma, jeden si utrhněte, třete jej mezi prsty a inhalujte. Určitě se vám uleví.

rýmovník
Rýmovník citrusový. Foto: Archiv Homeandlife.cz
O Autorovi:

Lucie aktivně píše od roku 2017 a je hybnou silou několika magazínů. Vyhledává aktuální témata a dokáže je s ohledem na SEO srozumitelně předložit čtenářům.


Lucie Čechová

Lucie aktivně píše od roku 2017 a je hybnou silou několika magazínů. Vyhledává aktuální témata a dokáže je s ohledem na SEO srozumitelně předložit čtenářům.

Další články

Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru