Nerezové zábradlí. Správná volba pro interiér i exteriér

zábradlí
Foto: Zámečnictví Hajný

Zábradlí je neodmyslitelnou součástí schodiště či dalších prostor, kde je nezbytné. Přesto je výběr tohoto doplňku často odsouván na druhou kolej. Přitom je správný výběr zábradlí důležitý nejen z estetického, ale i z bezpečnostního hlediska.

Trend vycházející z praktičnosti

Jedním ze současných trendů je nerezové zábradlí. To výborně doplňuje kovové schodiště, ale hodí se k i k dřevěným nebo dlážděným schodům. K jeho dalším výhodám patří dlouhá životnost a snadná údržba, je odolné a vysoce pevné.

Zábradlí z nerezu můžete volit jak v interiéru, tak v exteriéru. Nerez totiž odolává vodě, vlhkosti i UV záření, ale i dalším nečistotám zejména ve venkovním prostředí. Výborně se tak hodí na terasy nebo balkony. Zároveň ani venku nevyžaduje téměř žádnou údržbu a pokud jde o čištění, snadno se z něj odstraňují nečistoty. Oproti dřevu je nerez jasnou volbou pro exteriéry.

Bezpečné a pevné zábradlí

Kotevní technika zábradlí z nerezu zajišťuje naprostou bezpečnost. Spolehlivě upevňuje jednoduše řešené prvky i složité ozdobné profily, čímž se dostáváme k dalšímu benefitu nerezu.

Svoboda volby

Nerezové zábradlí může být tvarované prakticky jakkoliv. Lze volit naprosto minimalistické řešení, ale i rustikální složité tvary, které se dají vybírat z připravených vzorů. Samozřejmě můžete přijít i s vlastním návrhem. Pokud máte jen hrubou představu, v dobrých zámečnictvích vám vypracují návrh, který bude odpovídat vašemu vkusu. Fantazii se meze nekladou, tak hurá do toho. Klidně si načrtněte vaši představu na papír a zbytek nechte na odbornících.

Samotná realizace pak záleží na složitosti zábradlí. Pečlivě vyrobené zábradlí přesně podle vašich požadavků však podtrhne váš styl a bude skvěle ladit s okolním prostorem. Samozřejmě nesmíme zapomenout na jeho hlavní funkci, bez obav se o něj budete moci opřít.


Další články