Kurzy plavání pro kojence a batolata v Praze

Plavání miminek
Foto: Rehaklub

Kurzy plavání miminek jsou prospěšné z několika ohledů, a to nejen pro samotné dítě, ale i pro rodiče. Přiblížíme vám, jak takové lekce probíhají, jak se na ně připravit a na koho se můžete obrátit v Praze.

Důvody, proč naučit batole plavat

Plavat by měl umět každý z nás, tak proč se to nenaučit v co nejútlejším věku? Nejen, že je tato činnost prospěšná pro celé tělo, ale také představuje velkou prevenci utonutí. Kurz a plavání obecně rovněž pozitivně působí na psychomotorický vývoj dítěte a zároveň vytváří pozitivní vztah k vodě, pohybu a otužování. Batole se tak příjemně unaví a v noci dobře spí. Nakonec nesmíme zapomenout na upevňování pouta mezi rodičem a dítětem během kurzu.

Jak kurz probíhá

Většina kurzů plavání s kojenci probíhá podobně. Cílovou skupinou jsou děti od přibližně 5 měsíců do tří let. S ním musí být ve vodě jeden z rodičů. Skupiny dětí bývají rozděleny podle věku či plaveckých dovedností a jsou vedeny zkušeným lektorem.

Ještě před započetím samotného kurzu je vhodné dítě postupně připravit na studenější vodu, a to snížením teploty večerních koupelí na 34 °C. Bazén pro miminka pak bývá zahříván na 32 °C.

Plavání miminek
Foto: Rehaklub

Děti si během lekcí zvyknou na větší množství vody a rodiče se je zároveň naučí bezpečně ve vodě držet. Formou hry se batolata později zvládnou i potápět. Na konci kurzu umí většina dětí na vodě splývat a potápět se, tudíž si poradí s tím, když se ocitnou ve větším množství vody.

Kde naučí plavat miminko v Praze?

Kurzy plavání miminek v Praze pořádá Rehaklub v Ďáblicích. Vedou je zkušené instruktorky s více než desetiletou praxí, zároveň mají vytvořenou vlastní a efektivní metodiku výuky s prvky sebezáchrany. Děti se také během lekcí naučí správně dýchat, bezpečně do vody skákat, zorientují se pod hladinou a celkově se budou ve vodě cítit bezpečně. Rodiče jistě potěší zázemí v podobě přebalovacího pultu v šatnách, možnost posezení u drobného občerstvení v kavárně a dětský hrací koutek. Samozřejmostí jsou toalety, sprchy a oddělené šatny. Více informací najdete na www.rehaklub.cz.


Další články