Materiál len – Jeho vlastnosti a využití

len
Zdroj obrázku: Valerii Honcharuk / stock.adobe.com

Len patří mezi oblíbené materiály, je přírodní a nabízí řadu benefitů. Skvěle se hodí pro šití letních kousků, ale můžete si z něj vyrobit i formální oblečení. Můžete se přitom spolehnout, že bude pohodlné a dlouho vydrží vypadat skvěle.

Dlouhá životnost lenu

Len se pyšní dlouhou životností, je mnohem odolnější než bavlna. Získáte tak trvanlivé oblečení, které vám vydrží spoustu sezón. Po vyprání neztrácí svůj tvar, postupem času může měknout a bude tak ještě příjemnější. Se správnou péčí vám bude dělat radost řadu let. Údržba přitom vůbec není složitá. Lněné oblečení můžete bez problému prát normálně v pračce, zvládne i sušičku. Vyhněte se však bělidlům, která vlákna oslabují. Výhodou je, že len nemusíte žehlit, i s pár záhyby může vypadat skvěle.

Pro každé roční období

Obecně lze říci, že je lněné oblečení ideální na léto. Je lehké, prodyšné a dokáže odvádět vlhkost. Jenže tyto kousky si můžete klidně vzít na jaře, na podzim, a dokonce i v zimě. Len patří mezi přírodní izolanty, i v nízkých teplotách vás tak dokáže udržet v teple. Díky izolačním schopnostem se nemusíte bát ani pocení. Jednoduše jde o skvělou látku pro každou sezónu.

Univerzálnost

Ať už se potřebujete obléct na formální událost, do práce či chcete vytvořit ležérní outfit, se lněnou tkaninou to zvládnete snadno. Je totiž vhodná pro každou příležitost. K dispozici je řada zajímavých střihů, kombinovat je můžete s dalšími přírodními doplňky. Otevírá se vám tak spousta možností. Lněné šaty jsou univerzální, nosit je můžete klidně celý den, a přitom vypadat skvěle. Vyberte si len metráž a ušijte si svůj nový oblíbený kousek.

Len představuje perfektní materiál, ze kterého si můžete ušít v podstatě cokoli. Hodí se pro výrobu oblečení, ale i různých doplňků do domácnosti.


Další články