Jakou sedačku do malého bytu?

pohovka
Ilustrační obrázek. Zdroj: Pixabay

Při zvažování, jakou pohovku pořídit do malého bytu, se zamyslete nad účelem a velikostí prostoru. Investujte do pohodlného, ale lehkého nábytku, který lze v případě potřeby snadno přemístit. Jestliže je váš byt opravdu malý, asi nebude úplně rozumné pořizovat do něj pětimístnou rozkládací sedačku. Raději se poohlédněte po skladnějších kouscích, které se do vašeho bytu dobře vejdou a nebudou vás zbytečně obírat o místo.

Do malého bytu malou sedačku

Pokud máte omezený prostor, zvolte místo objemných pohovek raději větší křeslo, které poslouží i jako pohovka. Pokud bude toto křeslo navíc rozkládací, získáte lůžko navíc, které se hodí pro občasné přespání návštěv. Pokud opravdu chcete sedací soupravu, volte do malého bytu spíše dvoumístnou, maximálně třímístnou. V některých případech se můžete rozhodovat, zda koupit sedačku nebo postel. Místa je málo a obojí se vám do bytu zkrátka nevejde. V tomto případě je ideální poohlédnout se po sedačce, kterou lze jediným pohybem rozložit na pohodlné lůžko s matrací. Ušetříte tak místo a zároveň budete mít pro své hosty praktické místo k odpočinku.

Rozkládací a s úložným prostorem

I malá sedačka může být rozkládací. Vždy ale počítejte s tím, že ji musíte někam rozložit. Zjistěte si tedy předem, jakou podlahovou plochu zabírá sedačka v rozloženém stavu. Podle toho vybírejte vhodný kousek do vašeho bytu. Hledejte rozkládací pohovku s dalším úložným prostorem, například se zásuvkami nebo přihrádkami. Můžete tam uložit lůžkoviny, polštáře a další věci, a budete mít dostatek místa.

Na co se zaměřit při volbě pohovky?

Při výběru malé sedací soupravy vždy zvažte kvalitu konstrukce, materiály a designové prvky, které se nejlépe hodí do vaší domácnosti. Nakonec prozkoumejte nabídku dostupných látek. Vzhledem k tomu, že se poohlížíte po malých pohovkách nebo křeslech, volte světlé barvy, které místnost opticky nezmenší. Rozhodněte se také pro látky, které se snadno udržují anebo volte takovou sedačku, která má snímatelný povlak, který snadno vyperete v pračce. Oceníte to nejen, pokud máte doma malé děti či domácí mazlíčky. Při výběru pohovky si také všímejte kvality její konstrukce a v případě, že ji budete chtít často přemísťovat, což je v případě malého bytu velmi pravděpodobné, volte raději model s kovovou konstrukcí.


Další články