Výhody a nevýhody krabičkových diet

krabičková dieta
Ilustrační foto. Zdroj: Pexels

Krabičková dieta je dlouhodobě nejoblíbenější formou redukční diety. Její princip je poměrně jednoduchý a ačkoliv mluvíme o dietě, vy rozhodně nehladovíte. Jídlo dostanete v krabičce na celý den, obvykle rozdělené na pět až šest porcí, přičemž se nemusíte starat o nic víc.

Dieta v krabičce dbá na zdravé a pestré pokrmy, obsahuje množství jídla uzpůsobené vám na míru a je kaloricky vyvážené. Jestliže chcete hubnout, zvolíte si redukční dietu. Existují ale i udržovací diety a nabírací. V posledním případě je důraz kladen na větší příjem bílkovin. Nejlepší krabičkové diety myslí i na vegetariány, vegany a celiaky.

Výhody krabičkové diety

Krabičkové diety obvykle fungují na spolupráci s firmou, která se na toto stravování specializuje a jídlo dováží kurýrem každý den ráno přímo k vám. Pokud zvolíte optimální formu diety a dobrého dodavatele, ušetříte spoustu starostí s přípravou jídla, nakupováním či počítáním kalorií.

Chcete-li zhubnout, většina společností tvrdí, že se výsledky začnou dostavovat po šesti až dvanácti týdnech. Na vás je tedy pouze jídlo z krabiček zkonzumovat ve správných časech a nejíst nic navíc. Pitný režim si samozřejmě musíte ohlídat sami, ovšem doporučuje se pouze voda či neochucená minerálka.

Nevýhody krabičkové diety

Ani ta nejlepší krabičková dieta není zárukou úspěchu, pokud nebudete dodržovat jasná pravidla. Zkrátka sebekázeň nesmí chybět.

Mnohé zájemce o krabičkovou dietu může odradit vyšší cena jídla. Na druhou stranu je dobré si uvědomit, že za stravu pro vás nemusíte utratit už ani korunu navíc a odpadne nutnost pro sebe potraviny nakupovat. To je skvělé, když žijete sami nebo krabičkovou dietu dodržujete třeba s partnerem. Jakmile ale nakupujete a připravujete stravu pro zbytek rodiny, je třeba se s cenou smířit a myslet na výhody, které vám tato forma diety přináší.

Home-made krabičková dieta

Krabičkovou dietu si můžete připravovat i sami. Stačí si každé ráno určit stravu na celý den, přičemž ani nemusí být v krabičce. V tomto případě můžete ušetřit, neodpadnou vám ale nákupy, příprava jídla a složité počítání kalorií.

 


Další články