Jak desinfikovat váš mobil? Bezpečně pro vás, šetrně pro telefon

desinfekce mobilu
Foto: Promobily.cz

Víte, že existuje věc špinavější než záchodové prkýnko a že si tuto věc úplně bez problémů několikrát denně přikládáme do těsné blízkosti obličeje? Ano, přesně tak. Řeč je o mobilním telefonu. A v současné situaci je určitě velmi vhodné začít přemýšlet o tom, jak bezpečně a hlavně účinně mobilní telefon desinfikovat. Dost důkladně na to, aby na telefonu nezůstaly zbytky bakterií a virů, ale dost jemně, aby se mobilní telefon nepoškodil. Jde to vůbec?

Jak radí telefon desinfikovat samotní výrobci mobilů?

Výrobci mobilních telefonů shodně udávají, že nejen v době pandemie koronaviru se má mobilní telefon pravidelně desinfikovat. Současně ale dodávají, že mobil se má čistit s rozumem a šetrně. Mobil totiž může poškodit i ta nejmenší vlhkost a určitě se nedoporučuje aplikovat desinfekční prostředky přímo na telefon (například pomocí spreje nebo rozprašovače).

Firma Apple ještě na počátku koronavirové „kauzy“ udávala, že iPhone by se měl čistit pouze hadříkem z mikrovlákna lehce namočeným do vody. Prý proto, aby nedošlo k narušení oleofobní vrstvy. Ta odpuzuje doteky prstů na displeji a mastnotu. Aktuálně Apple říká, že voda nestačí a doporučuje iPhony čistit pomocí speciálních desinfekčních prostředků (nejlépe na bázi alkoholu). Na podobném postupu se shodují i další výrobci, jako například Honor a Huawei.

Přečtěte si: 
Doporučený postup desinfekce mobilního telefonu

Zásady bezpečného používání mobilního telefonu v době pandemie:

Nepůjčujte nikomu mobilní telefon do ruky. Pokud musíte mobilní telefon ukázat (např. průvodčímu ve vlaku, při platbách v obchodech, při rezervacích apod.), vždy jen ukažte displej, ale ponechejte si mobil ve vlastní ruce.

Opatřete si mobilní telefon ochranným sklem. Ochranné sklo bude chránit displej vašeho mobilního telefonu při styku s desinfekcí. Díky tomu budete moci čistit displej důkladně, ale šetrně k vašemu zařízení

Mějte vaše mobilní zařízení v ochranném pouzdře. Pouzdro lze snadno z mobilního telefonu sejmout, důkladně vyčistit (u některých variant i pod proudem tekoucí vody) a zajistit tak maximální čistotu a bezpečí pro mobilní telefon i vaše zdraví

Pravidelně desinfikujte i příslušenství mobilního telefonu. Zejména to, které je v kontaktu s vaším obličejem (např. kabely sluchátek apod.).

Pokuste se omezit používání mobilního telefonu na místech s větší koncentrací lidí (dopravní prostředky).

Mobilní telefon desinfikujte alespoň dvakrát denně.

Galerie:

Článek vznikl ve spolupráci s největším internetovým prodejcem mobilního příslušenství promobily.cz.

Další články