Dřevo oživí vaše bydlení a přiblíží vás k přírodě

srdce ze dřeva

Dřevostavby jsou stále populárnější. Vůně dřeva i pohled na něj evokuje bližší splynutí s přírodou, proto tento materiál volí zejména lidé, kteří nechtějí trávit většinu svého života v nudné šedi novostaveb. Pokud už bydlíte a chtěli byste také své bydlení oživit dřevem, je mnoho možností. K tomu, abyste měli přírodu na dosah, není nutná nová stavba, ale stačí zvolit vhodný kompromis. Na následujících řádcích představíme některé možnosti, jak dřevem oživit své bydlení.

Dřevěná fasáda

Nová fasáda ze dřeva? Proč ne. Dřevo je perfektní a odolný materiál pro obložení domů. K venkovnímu použití je nutné volit dřevěné palubky o tloušťce 18 mm a více. Borovicové, modřínové nebo smrkové palubky vypadají luxusně. Především na venkovní použití musíme volit vhodnou povrchovou úpravu přírodními oleji a vosky. Dřevo bude chráněno a zároveň neztratí svoji přírodní krásu.

Masivní podlaha

Na podlahu z masivu jsou vhodné dřeviny listnatých stromů, jako je buk či dub. Dřevo skvěle izoluje, má dlouhou životnost a v interiéru navozuje pocit pohody.

dřevěná podlaha
Dřevěná podlaha

Dřevěný strop

Strop, podobně jako podlaha, představuje největší plochu ve vašem interiéru. Kombinace příjemné dřevěné podlahy, obložení a dřevěného stropu navodí atmosféru kanadského srubu.

Dřevěná terasa

Jakkoliv jsou předchozí možnosti obtížněji realizovatelné, stavba dřevěné terasy by neměla být problémem u jakéhokoliv domku. Její podobu můžete ovlivnit designem i barvou, a tak ji lze skvěle přizpůsobit, aby ladila s vaším domem. Terasová prkna je možné volit z mnoha dřevin, oblíbená je borovice, modřín, jasan, cedr nebo teak.

Sauna

Saunové palubky volte ze severského smrku, osiky, olše nebo červeného cedru. I malá sauna může zpříjemnit vaše bydlení a rozhodně také prospěje vašemu zdraví. Podle prostoru a finančních možností pak lze volit mezi saunou v interiéru nebo luxusní samostatnou saunou.


Další články