Pokročilí čisticí roboti s kamerou

robotický vysavač
Foto: 24doma.cz

Na trhu existují i ​​zařízení, která jsou designově levnější, ale stejně dobře dokáží vysávat i velmi složité místnosti. Možná by vás zajímal robotický vysavač s kamerou.

Pro mnoho nadšenců automatických vysavačů je laser drahý výstřelek, který se neprojevuje v kvalitě čištění. Možná to dává smysl, ale musíme přiznat, že rychlost skenování místností laserem na nás dělá velký dojem.

Nepopiratelnou „nevýhodou“ laserových zařízení je to, že na jejich horním povrchu vždy vyčnívá věž, ve které je umístěna otočná hlava lidaru, tj. výše ​​zmíněné zařízení s laserem a senzory přijímajícími odražené paprsky. Nejnižší NEEBo Cosmic je spolu s laserovým modulem vysoký 9,4 cm. Není to moc, ale robotický vysavač s kamerou může být až o 2 cm menší!

Proč montují kameru do robota?

Kamera v čisticích robotech je navržena tak, aby podporovala klasické přibližovací senzory a jakákoli další zařízení zabudovaná do zařízení výrobci při orientaci v prostoru. Kamera, stejně jako v automobilech Tesla, vidí okolí a příslušné elektronické systémy analyzují obraz rychlostí až několik set tisíc bodů za sekundu a vytvářejí virtuální mapu místností se všemi překážkami na cestě. Tato technologie se nazývá vSLAM.

Robotický vysavač s kamerou

Nejjednodušší robotický vysavač s kamerou skenuje pravidelně při každém spuštění, mapu si nikde neukládá, ale systém na základě analýzy obrazu pokaždé upraví cestu čištění podle podmínek. Pokročilejší modely si skenováním oblasti pamatují charakteristické body, aby následné cykly čištění byly efektivnější a kratší, což robotovi ušetří pracovní čas a energii potřebnou k vyčištění celé dostupné oblasti. Na stránkách https://24doma.cz/42-roboticke-vysavace najdete mnoho takových robotů.

Kamera na většině robotických vysavačů dělá to, o čem jsme psali výše. Existují však zařízení, včetně TRIFO +, která nabízejí něco, co se může všem skeptikům líbit, jmenovitě schopnost prohlížet obraz zaznamenaný kamerou v mobilní aplikaci spárované s robotem na smartphonu.

Robotický vysavač s kamerou

Kdo může použít obrázek z motorového vysavače? Každý, kdo se stará o bezpečnost svého domova nebo kanceláře! Je to ideální zařízení pro monitorování místností, ať už se v místnosti pohybuje lupič, zda děti nebo domácí mazlíčci příliš nezlobí, zda nás náhodou nevytápí soused nebo že nehoří. Všechno lze také zaznamenat ve formě filmu nebo fotografií a uložit do paměti smartphonu.

Existuje mnoho druhů robotů, při jeho výběru doporučujeme navštívit výše uvedené internetové stránky.

O Autorovi:

Lucie aktivně píše od roku 2017 a je hybnou silou několika magazínů. Vyhledává aktuální témata a dokáže je s ohledem na SEO srozumitelně předložit čtenářům.


Lucie Čechová

Lucie aktivně píše od roku 2017 a je hybnou silou několika magazínů. Vyhledává aktuální témata a dokáže je s ohledem na SEO srozumitelně předložit čtenářům.

Další články