Bílé a rovné zuby chce mít každý. Jak toho dosáhnout doma?

zuby
Zdroj obrázku: Roman Samborskyi / Shutterstock.com

Asi každý z nás chce mít krásné, zdravé a sněhově bílé zuby. Dosáhnout toho bez odborníků se může zdát jako složitý úkol, ale není to tak těžké. Dnes máte k dispozici mnoho prostředků, které vám s tím pomohou. Stačí, když některé z nich vyzkoušíte a zjistíte, který z nich je nejlepší pro vás. Některé z nich jsou také finančně náročnější, takže se musíte zamyslet, jestli se vám vyplatí. Jaký způsob si vyberete vy?

Možnosti pro bělení od nejlevnějšího po nejdražší

Nejlevnější, ale také nejsložitější jsou bělící pera. V tomto případě si musíte ošetřit každý zub zvlášť a nejsou příliš účinné. Budou vás ale stát jen kolem 400 Kč. Na bělení zubů doma můžete použít také speciální sety. Stojí kolem 600 Kč a dokáží zesvětlit odstín zubů na dlouhou dobu a bez poškození. Bohužel nekopírují tvar zubů a nejsou příliš účinné, takže výsledky nebudou viditelné ihned. Mezi nejúčinnější metody patří:

  • bělící pásky,
  • bělící gely.

Bělící pásky se pohybují kolem 1600 Kč za 28 kusů. Obsahují vyšší množství karbamidu peroxidu, takže jsou doopravdy účinné. Můžete se proto těšit na viditelné výsledky a mnoho z nich zakoupíte volně v lékárně. Nejúčinnější jsou gely, které byste ovšem neměli používat sami. Bezpečné jsou jedině pod dohledem odborníka, za což zaplatíte mezi 2000 a 5000 Kč. Výsledky ale budou vidět rychle a vydrží po dlouhou dobu. Nikdy byste se do použití gelu ale neměli pouštět doma.

Křivé zuby nejsou jen estetický problém. Jak se s nimi vypořádat doma?

Pro vzhled i zdraví vašich zubů není důležitá jen jejich bělost, ale také postavení v ústech. Rovné zuby budou vždy zdravější a budete se díky nim cítit lépe ve vlastním těle. Neviditelná zubní rovnátka jsou jedinečným způsobem, jak toho docílit doma. Mnoho lidí je podceňuje, ale fungují skvěle. Zeptejte se na tuto možnost svého zubaře a uvidíte, jestli vám produkt doporučí.


Další články