Barrandov – jedna z dobrých pražských lokalit

barrandov
Foto: Finep.cz

Hledáte bydlení v Praze a nespokojíte se s obyčejnou adresou? Pak se váš výběr poněkud zúží na několik konkrétních lokalit. Jednou z těch lepších je bezesporu Barrandov, který se nachází v bezprostřední blízkosti jedinečného přírodního parku Prokopské údolí. Na své si zde přijde milovník cykloturistiky, mladé rodiny s dětmi i singles. O zábavu zde rozhodně není nouze a zdejší občanská vybavenost je na vysoké úrovni.

Do centra za pár minut tramvají

Jakkoliv se blízkost Prokopského údolí jeví jako největší benefit, ve skutečnosti se najde mnohem více důvodů, proč jsou byty Barrandov tak vyhledávané. Kombinace kompletní občanské vybavenosti a plnohodnotné městské struktury uspokojí každého, kdo chce mít všechny důležité služby „za rohem“.

O rychlé propojení s centrem se stará několik tramvajových linek, prostřednictvím kterých se lze dostat na Václavské náměstí za pouhých 20 minut. Na Smíchovském nádraží však budete ještě rychleji. Tramvaj vás tam dopraví za 12 minut.

barrandov
Foto: Finep.cz

Po vzoru luxusní americké čtvrti

Pražská čtvrť Barrandov je poměrně mladá. Její historie se píše od 20. let minulého století a zasloužil se o ni otec bývalého prezidenta Havla. Nápad založit exkluzivní čtvrťmu v hlavě uzrál po návštěvě USA a jeho projekt byl natolik atraktivní, že se v roce 1927 začalo s výstavbou. Na počátku 30. let zde vyrostly proslulé filmové ateliéry, které dodnes patří k nejvýznamnějším v Evropě.

Kdo na Barrandově staví nové byty?

Co se týče současné výstavby, největší zájem je o nové byty. K těm nejzajímavějším projektům bezesporu patří Kaskády Barrandov, které vznikají pod taktovkou jednoho z nejvýznamnějších českých developerů společnosti FINEP. Aktuálně je ve výstavbě již VI. etapa.

barrandov
Foto: Finep.cz

Praha nové byty jsou momentálně k mání za přijatelné ceny a představují zajímavou investici. Více se dozvíte na www.finep.cz.


Další články