Ashwagandha: Bojujte proti stresu a oslabené imunitě s Herbs Energy

Ashwagandha
Ashwagandha. Foto: Unsplash

V současném uspěchaném světě mnoho lidí trpí stresem, úzkostmi či nespavostí. Vlivem těchto negativních faktorů dochází k oslabení přirozené imunity, což vede jen k dalšímu kolotoči potíží. Jak z toho ven? Kromě konvenčních medikamentů mohou pomoci i adaptogeny, jako je ashwagandha.

Co je ashwagandha

Ashwagandha (česky ašvaganda), někdy také indický ženšen, je tradiční východoasijská bylina, která je také zmiňovaná v ajurvédě jako „královna bylin“. Jejím tisíciletým užíváním je empiricky ověřeno, že dokáže účinně potlačovat stres a napění, zlepšuje náladu a podporuje kvalitu spánku. Současně přispívá k vitalitě celého organismus a zlepšuje přirozenou imunitu. Ashwagandha totiž stabilizuje fyziologické procesy v těle, čímž pomáhá organismu zvládat vyšší zátěž. Tento fakt potvrzují i moderní vědecké studie.

Jak ashwagandhu užívat

Zaujaly vás účinky ašvagandy? Pak vás jistě zajímá, jak ji užívat. Díky doplňku stravy Ashwagandha – extrakt z kořene (BIO) od společnosti Herbs Energy, za níž stojí odborník David Herold, je tato královna bylin snadno dostupná i v našich končinách. Užívá se ve formě kapslí.

Tento doplněk stravy obsahuje čistý extrakt z kořene samotné rostliny, který obsahuje 5 % withanolidů. Díky tomu je extrakt velice silný a účinný. Kapsle také obsahují L-theatin, což je látka pro lepší náladu, a extrakt z černého pepře (piperin), který zajišťuje co nejlepší vstřebatelnost.

Užívají se dvě tablety denně. Podle výrobce se mají první účinky dostavit po dvou týdnech, ale k maximální účinnosti by mělo dojít po třech měsících. K tomu je potřeba zakoupit dvě balení po 90 kusech.

Kde hledat další informace

Adaptogeny jako ashwagandha představují skvělou možnost zlepšení kvality života přírodní cestou. Podívejte se na stránky herbsenergy.cz a zjistěte o tomto zázračném keři a jeho účincích více.


Další články