Tělový peeling – proč a jak ho používat a jak vybrat ten správný?

krása
Ilustrační foto. Zdroj: Pexels

Toužíte po dokonale čisté, jemné a pružné pokožce celého těla? Pak byste měli začít pravidelně používat tělový peeling. Ten díky svým účinkům, které byly známy již ve starém Egyptě, pokožku dokonale čistí a prokrvuje, čímž jí dodává mladickou krásu. Pojďme se podívat, jaké účinky vlastně peeling má a jak ho správně používat.

Proč používat tělový peeling?

Tělový peeling obsahuje exfoliační částice, které vmasírováním do pokožky odstraňují odumřelé kožní buňky a pokožku tak výrazně zjemňují. Díky tomu se pak do pokožky lépe vstřebá jakákoliv další péče, kterou jí dopřejete – ať už třeba tělové mléko nebo olej. Nicméně už samotný peeling obvykle obsahuje hojnou dávku přírodních olejů, medu a dalších složek, které pokožku vyživí.

Peeling také zlepšuje prokrvení pleti. Díky tomu urychluje její regeneraci, zlepšuje barvu, oživuje opálení a pomáhá předcházet vráskám i celulitidě. Měl by také snižovat riziko zarůstání chloupků.

Jak správně používat tělový peeling?

Obvykle se doporučuje používat peeling 1x týdně – a to jak tělový, tak i ten na obličej. Samozřejmě je ale třeba zohlednit také stav a typ vaší pokožky – mastná pokožka snese peeling i častěji, kdežto u suché a citlivé bychom měli být opatrnější. Příliš časté používání peelingu by mohlo vaší pleti spíše uškodit.

Péče o pleť
Ilustrační foto. Zdroj: Unsplash

Peeling se aplikuje krouživými pohyby obvykle na vlhkou pokožku, i když některé mohou být určené i k aplikaci na sucho – vždy si proto přečtěte návod na obalu. Jemným vmasírováním takto očistěte pokožku celého těla a nebojte se přitlačit v místech, kde je kůže zrohovatělá – například na patách či loktech. Nakonec jej samozřejmě opláchněte.

A především – nezapomeňte si celý tento proces užít. Peelingy obvykle i krásně voní a jejich vmasírování si můžete vychutnat, jako byste byli v salónu krásy.

Různé exfoliační částečky dodávají peelingu různé vlastnosti

Na trhu existuje celá řada peelingů. Mají různé vůně, obsahují různé oleje a především také různé exfoliační částečky. Při výběru toho vhodného peelingu pro vás musíte zohlednit především typ vaší pleti. Těmi nejzákladnějšími exfoliačními částečkami jsou cukr – ať už klasický, nebo třtinový – a mořská sůl. Cukrový peeling je vhodný pro citlivou a suchou pleť, zatímco solný se hodí na všechny ostatní typy pleti.

Setkat se však  můžete i s méně obvyklými exfoliačními částečkami – například s kávovými zrny, rozemletými ořechovými skořápkami, různými semeny, ovesnými vločkami, rýží a podobně. Každá z těchto ingrediencí dodává peelingu trochu odlišné vlastnosti. Například kofein v kávových zrnech intenzivně zlepšuje pružnost pokožky a působí protizánětlivě. Před koupí peelingu si proto vždy zjistěte, zda je daná složka pro vaši pleť tím pravým.

O Autorovi:

Copywriterka, která se věnuje psaní na částečný úvazek od roku 2020. Studuje český jazyk a literaturu na VŠ, aby se jednoho dne mohla tvorbě textů věnovat naplno. Zaměřuje se především na zdravotnická a podobná témata, nicméně nijak se neomezuje, co se námětů týče. Dokáže se ponořit do různorodých témat a poté je čtivou a poutavou formou předává čtenářům.


Eva Švandová

Copywriterka, která se věnuje psaní na částečný úvazek od roku 2020. Studuje český jazyk a literaturu na VŠ, aby se jednoho dne mohla tvorbě textů věnovat naplno. Zaměřuje se především na zdravotnická a podobná témata, nicméně nijak se neomezuje, co se námětů týče. Dokáže se ponořit do různorodých témat a poté je čtivou a poutavou formou předává čtenářům.

Další články