Praní a sušení v zimě má svá specifika. Pro některé je sušení prádla v chladnějším počasí doslova strašákem. Nemusí tomu tak ovšem být. Jak na to?
Úskalí praní a sušení v zimě
Sušení prádla znamená, že se odpaří velké množství vody. To v konečném důsledku zvyšuje vlhkost v bytě. A to může vést až ke vzniku plísní. Jak si poradit? Začněte už v pračce. Pokud je to možné, prádlo odstřeďte na vyšší otáčky. Díky tomu z něj odstraníte nadbytečnou vlhkost. Lépe a za kratší čas vám potom proschne. Zbavit se přebytečné vody můžete i extra ždímáním. V zimě bude určitě nutné sušit prádlo v bytě. Sušák je zapotřebí umístit zejména v malém bytě tak, abyste o něj nezakopávali. Volte i místo, které je dostatečně odvětrávané.
Sušení v interiéru
Určitě se nehodí sušení prádla v koupelně, přestože řada lidí tak tuto místnost z důvodu nedostatku jiného prostoru využívá. Také si sušák nedávejte ke stěně. Není ani vhodné sušit čerstvě vyprané prádlo na topení. Dochází tak k jeho ochlazení, což se negativně projeví na teplotě v celé místnosti.
Vyprané prádlo však vždy určitý podíl vlhkosti vyprodukuje. Musíme ji tak z bytu „vyhnat”. A to nepůjde jinak, než způsobem, který určitě nepotěší všechny zimomřivé: Důležité je pravidelně větrat.
Sušení prádla venku
Pokud můžete, využijte aktuální venkovní podmínky ve svůj prospěch. Prádlo sušit venku lze. Skutečně uschne. Významným benefitem je také to, že při sušení mrazem se zbavíte veškerých nežádoucích mikroorganismů, které jednoduše přemrznou.
Pořiďte si sušičku
Dalším řešením je koupě sušičky. Usušené prádlo už můžete rovnou vyžehlit nebo pověsit do skříně. Vybírat lze z kvalitních německých spotřebičů LORD. Z jejich nabídky si určitě vyberete úsporné pomocníky pro vaši domácnost. Pračka LORD W1 je vysoce úsporná předem plněná pračka, která vám oproti běžným spotřebičům ušetří až 30 % nákladů. Sušička LORD T1 je vybavena tepelným čerpadlem a reprezentuje energeticky úsporný spotřebič. Praní a sušení prádla ve studených měsících už nebude nikdy problém.