5 tipů, jak učit předškoláky anglicky

angličtina

Angličtina je dnes celosvětovým jazykem a my sami se s ní setkáváme dnes a denně, ať chceme nebo ne. Proto bychom neměli zapomínat na naše nejmenší a připravit je pro život tou nejlepší výbavou. Jazyky k tomu rozhodně patří. Kdy je nejlepší čas s výukou začít a jak dítku pomoci angličtinu co nejlépe a nejrychleji pochopit?

1. Vizualizace

I když na své potomky můžete mluvit anglicky už odmalička, velice důležitou roli hraje i vizualizace. Je tedy lepší klasicky učit mateřský jazyk a až ve věku, kdy dítě více vnímá věci a předměty kolem sebe, začít s angličtinou. Ideální je, když jim věci, o kterých mluvíte, také ukážete. Například ukázat jablko, když o něm mluvíte, na procházce ukázat stromy a říci k nim anglická ekvivalent a podobně. Angličtina pro nejmenší pak dostane ideální, praktickou podobu. 

2. Opakování

Opakování ke kvalitní výuce patří. Ať už učíte vašeho předškoláka doma nebo navštěvuje nějaké kurzy, vše, co se již naučil, s ním opakujte. I když se budete učit nová slovíčka, nezapomínejte na ta stará, aby nedošlo k pouhému nahrazování a starší slovíčka se dětem z hlavy nevypařila. 

3. Kurzy

I když se jazyky dnes učí na prvním stupni, s profesionální výukou lze začít už mnohem dříve. Existují různé skupinové kurzy angličtiny pro předškoláky, které jsou vedeny hravou formou, ale zároveň zkušenými lektory s kvalitním přízvukem a vyslovováním. Právě přízvuk je pro výuku velice důležitý, pokud jej vy sami nemáte ideální, sami se do výuky raději nepouštějte.

4. Hry a písničky

Posadit malé děti do lavice a snažit se mu něco vysvětlit – to je bezpředmětné. Učení angličtiny by je proto mělo bavit. Hry můžete zařadit do běžného života, například se dítěte zeptat, kde všude vidí červenou barvu a nechat jej odpovídat anglicky. Pomáhají také říkanky, písničky nebo třeba i jednoduché počítačové hry v angličtině.

5. Příběhy

Příběhy, které už děti znají, jsou k výuce angličtiny ideální. Dopomohou k tomu známé obrázkové knížky nebo i filmové pohádky, které můžete pustit v angličtině a postupně je překládat, nebo číst pohádku po kouscích a vždy zopakovat danou sekci česky i anglicky. Rozhodně se však nesnažte malé dítě do ničeho nutit a nechte na něm, jak a kdy jej budou vaše „lekce“ cizího jazyka bavit. 


Další články