Známe ideální snídaně, které vám dodají potřebnou energii

palačinky
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Ačkoliv první ranní jídlo mnoho lidí podceňuje, snídaně bývá mezi odborníky považována za jedno z nejdůležitějších jídel celého dne. Pokud začnete den nevhodným pokrmem, můžete se dalších několik hodin cítit unaveni. Hladovět se nevyplatí už vůbec. V neposlední řadě je také důležité dodržovat pitný režim hned od rána. Přinášíme vám osvědčené tipy na snídaně, které vás zasytí a dodají tělu potřebné živiny pro nastartování organismu.

Správná snídaně by měla obsahovat bílkoviny, vlákninu, sacharidy a ty správné tuky. Většinou stačí malá porce do hodiny od vstávání a den může být hned lepší.

Vejce

Vajíčky na jakýkoliv způsob nic nezkazíte. K míchaným si dejte celozrnný chléb nebo zeleninu. Jen to nepřehánějte s porcí. Stačit by měly maximálně dvě. Vajíčka obsahují vitamíny B, C a E, ale také řadu minerálů. Obsažené tuky bez potíží za den spálíte a co se týče cholesterolu, ani ten po ránu nebude dělat potíže. Nechcete-li se zaobírat míchanými vajíčky, připravte si je natvrdo. Naopak, pokud máte více času, udělejte si palačinky. Zde najdete recept. Vhodnou přílohou je javorový sirup, ale můžete zkusit i verzi na slano.

Ovesná kaše

Ovesná kaše je jednoduchá, rychlá a chutná. Zasytí jen troška a nažene do vás ohromné množství energie. Připravit se může s mlékem nebo čistě jen s vodou. Skvělou přílohou je ovoce, které máte zrovna po ruce – jablka, hrušky, banán, jahody, maliny, rybíz či ostružiny. Vhodný doplněk je i javorový sirup. Zkrátka možností je mnoho. Alternativou může být cereální kaše.

Ovesná kaše s ovocem
Ovesná kaše s ovocem. Foto: Pixabay

Tvaroh

Cokoliv s tvarohem je chutné a vydatné. Můžete zkusit pomazánku nebo tvaroh s ovocem. Vhodný je také cottage. Jako přílohu volte tmavé nebo celozrnné pečivo.

Müsli či cereálie

Cereálie nebo müsli obsahují vlákninu, minerály i vitamíny. Pro start do nového dne jde o ideální volbu. V kombinaci s jogurtem či mlékem jde o velmi oblíbenou snídani.

Nápoje

Hned po ránu je důležité se napít. V chladnějších měsících je vhodný černý nebo ovocný čaj s co nejmenším množstvím cukru, v létě pak třeba voda s citronem. Ostatně čistá voda je vůbec pro dodržování pitného režimu tím nejvhodnějším nápojem. Nevhodná není ani energii dodávající káva, ale opět se mírněte s cukrem a myslete na to, že by káva neměla být první nápoj ihned po probuzení. Ještě než se pustíte do lahodného šálku, vypijte alespoň trochu vody.

 

O Autorovi:
autorka

Lucie aktivně píše od roku 2017 a je hybnou silou několika magazínů. Vyhledává aktuální témata a dokáže je s ohledem na SEO srozumitelně předložit čtenářům.


Lucie Čechová

Lucie aktivně píše od roku 2017 a je hybnou silou několika magazínů. Vyhledává aktuální témata a dokáže je s ohledem na SEO srozumitelně předložit čtenářům.

Další články