Známe ideální snídaně, které vám dodají potřebnou energii

palačinky
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Ačkoliv první ranní jídlo mnoho lidí podceňuje, snídaně bývá mezi odborníky považována za jedno z nejdůležitějších jídel celého dne. Pokud začnete den nevhodným pokrmem, můžete se dalších několik hodin cítit unaveni. Hladovět se nevyplatí už vůbec. V neposlední řadě je také důležité dodržovat pitný režim hned od rána. Přinášíme vám osvědčené tipy na snídaně, které vás zasytí a dodají tělu potřebné živiny pro nastartování organismu.

Správná snídaně by měla obsahovat bílkoviny, vlákninu, sacharidy a ty správné tuky. Většinou stačí malá porce do hodiny od vstávání a den může být hned lepší.

Vejce

Vajíčky na jakýkoliv způsob nic nezkazíte. K míchaným si dejte celozrnný chléb nebo zeleninu. Jen to nepřehánějte s porcí. Stačit by měly maximálně dvě. Vajíčka obsahují vitamíny B, C a E, ale také řadu minerálů. Obsažené tuky bez potíží za den spálíte a co se týče cholesterolu, ani ten po ránu nebude dělat potíže. Nechcete-li se zaobírat míchanými vajíčky, připravte si je natvrdo. Naopak, pokud máte více času, udělejte si palačinky. Zde najdete recept. Vhodnou přílohou je javorový sirup, ale můžete zkusit i verzi na slano.

Ovesná kaše

Ovesná kaše je jednoduchá, rychlá a chutná. Zasytí jen troška a nažene do vás ohromné množství energie. Připravit se může s mlékem nebo čistě jen s vodou. Skvělou přílohou je ovoce, které máte zrovna po ruce – jablka, hrušky, banán, jahody, maliny, rybíz či ostružiny. Vhodný doplněk je i javorový sirup. Zkrátka možností je mnoho. Alternativou může být cereální kaše.

Ovesná kaše s ovocem
Ovesná kaše s ovocem. Foto: Pixabay

Tvaroh

Cokoliv s tvarohem je chutné a vydatné. Můžete zkusit pomazánku nebo tvaroh s ovocem. Vhodný je také cottage. Jako přílohu volte tmavé nebo celozrnné pečivo.

Müsli či cereálie

Cereálie nebo müsli obsahují vlákninu, minerály i vitamíny. Pro start do nového dne jde o ideální volbu. V kombinaci s jogurtem či mlékem jde o velmi oblíbenou snídani.

Nápoje

Hned po ránu je důležité se napít. V chladnějších měsících je vhodný černý nebo ovocný čaj s co nejmenším množstvím cukru, v létě pak třeba voda s citronem. Ostatně čistá voda je vůbec pro dodržování pitného režimu tím nejvhodnějším nápojem. Nevhodná není ani energii dodávající káva, ale opět se mírněte s cukrem a myslete na to, že by káva neměla být první nápoj ihned po probuzení. Ještě než se pustíte do lahodného šálku, vypijte alespoň trochu vody.

 


reklamní prostor

Další články

Cookie Consent with Real Cookie Banner