Zahradní sezóna startuje. Vytvořte si příjemný venkovní koutek ve stylu hygge

zahrada
Ilustrační foto. Zdroj: Unsplash

Teplé letní večery na zahradě, to je ideální způsob relaxace a trávení volného času. Někdy stačí maličkosti, které vaši zahradu promění v krásné a útulné místo, kam se budete vždy těšit.

Pohodový koutek pod širým nebem

Zahrada, to není jen posezení u grilu. Grilovačka s rodinou nebo přáteli je skvělá, ale myslete i na chvíle, kdy budete chtít jen tak odpočívat – číst si knihu nebo poslouchat hudbu. Začněte svůj venkovní koutek aranžovat, myslete na květiny, dekorace, na večery si pořiďte příjemné osvětlení, které může být třeba i solární. Hodit se určitě bude také slunečník a nějaký úložný prostor.

Základem je však pohodlný zahradní nábytek a lavička. Materiál je na vás a dle vašeho vkusu. Může být dřevěný, plastový, kovový nebo ratanový. Nemělo by chybět lehátko nebo lenoška. Někomu může udělat radost houpačka či dokonce houpací síť. Samozřejmostí je pak pohodlné a vkusné polstrování a přístřešek proti rozmarům počasí – altánek, domek či celá pergola.

Máte-li vlastní terasu, proměňte ji tak, aby přirozeně navazovala na interiér a stala se neodmyslitelnou součástí vašeho domu. Vytvoříte si tak pocit domova i pod širým nebem. Většinou k tomu stačí málo – kromě pohodlného venkovního nábytku jsou to opět dekorace, hezké polstrování, plédy, příjemné večerní osvětlení a třeba i květiny.

Víte, že? 

Hygge je dánský výraz, který vyjadřuje pohodu a umění najít si něco hezkého v každém okamžiku. Někdo tento výraz vnímá jako životní styl.

Nemáte zahradu? Žádný strach

Pohodlný venkovní koutek si za určitých okolností můžete užít i bez zahrady, třeba v panelovém domě v bytě s balkonem. Proměňte jej v další část vašeho bytu ve stylu hygge. Pohodlné posezení doplňte dekoracemi, příjemným osvětlením a užívejte si chvíle klidu a pohody. Nezapomeňte na slunečník. A pokud chcete grilovat, malý elektrický gril je ideální právě do menších venkovních prostorů. Fantazii se meze nekladou.


Další články