Výměna oken je snadnou záležitostí

dům se střechou
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Uvažujete o výměně oken? Právě teď je ten nejlepší čas začít vše zařizovat. Před samotnou výměnou se budete muset pouze rozhodnout, jaký typ oken zvolíte, domluvíte si termín a o více už se nebudete muset starat.

Kdy na výměnu oken a jaká zvolit

Výměna oken je v dnešní době poměrně nenáročnou záležitostí. Zejména pokud dům nebo byt, kde budou práce probíhat, obýváte, se nemusíte obávat nadměrné špíny v interiéru ani časové náročnosti. V takovém případě je však vhodné zvolit termín v teplejším období. Pokud ale nemusíte být na místě, výměnu lze provést prakticky kdykoliv, jen nesmí být třesknutý mráz. Volit budete pravděpodobně:

Každý z typů má své výhody. Plastová okna jsou univerzálním řešením a lze si vybrat z mnoha odstínů a dekorů. Dřevěná okna ocení milovníci přírodních materiálů a vhodná jsou zejména do rustikálně laděných interiérů či venkovských staveb. Hliník je vhodný pro moderní zástavby. Všechny materiály se vyznačují dlouhou životností a výbornými izolačními schopnostmi. U dřeva však musíte počítat s občasnou údržbou, u hliníku zase s vyššími pořizovacími náklady.

Samotné zaměření otvorů pro okna provádí firma, kterou zvolíte pro montáž. Práce na místě většinou probíhají rychle, a pokud jde o standardní byt nebo dům, demontáž starých oken, instalace nových a začištění je otázkou jednoho dne.

Myslete na doplňky

Při výměně oken rovnou zvažte, zda nevyměnit také parapety či vchodové dveře. Tím můžete zabít dvě mouchy jednou ranou. Myslete i na doplňky, jako jsou sítě proti hmyzu, žaluzie či nadokenní rolety.

Pokud přistoupíte k výměně vchodových dveří, volte jejich materiál podle typu vybraných oken. Plastové dveře určitě nebudou ladit s dřevěnými okny a naopak. Máte-li rádi přírodní materiály, podívejte se na dřevěné dveře České Budějovice a vylaďte si bydlení k obrazu svému.


Další články