Vybíráme vhodné obklady. Jaké nejvíc frčí a které jsou nejpraktičtější?

koupelna
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Rekonstrukce koupelny či kuchyně si zpravidla žádá nové obklady. Jejich výběr může být oříškem. Preferujete designové dlaždice nebo je pro vás na prvním místě praktičnost? Na následujících řádcích přiblížíme, jaké obklady jsou nejžádanější, které se nejlépe udržují a jak obklad obzvláštnit.

Keramické obklady vévodí trhu

Keramické obklady jsou nejžádanější variantou obložení, proto je také jejich výběr největší. Jde o praktický obklad s všestranným využitím. Při návrhu nového interiéru lze vybírat z bezpočtu barevných provedení, kombinací a tvarů, rovněž mezi matem i leskem. Nejen vaše koupelna se tak může proměnit v místo dle vašich představ.

Aktuálně jsou žádané tyto barevné kombinace:

  • Černá, bílá a červená,
  • modrá, šedá a bílá,
  • hnědá a béžová,
  • zelená, šedá a bílá.

Do obliby se také vrací dlaždice s motivy květů, často je rovněž žádaná koupelna s mořskou tématikou.

Velkoformátové obklady se snadno udržují

Velkoformátové obklady lze využít pro optické zvětšení malého prostoru. Proto se hodí například do menších koupelen či na toaletu. Své využití ale najdou i v průmyslových provozech. Dalším benefitem těchto obkladů je minimum spár, díky čemuž se zlepšuje jejich údržba. Zpravidla lze vybírat mezi matnými a lesklými variantami dle vašich preferencí.

Dekorativní obklady pro zpestření interiéru i exteriéru

Funkce těchto obkladů je nejen ochranná, ale také estetická. Dekorativní obklady zahrnují mozaiky (včetně 3D designu), dlažbu imitující kámen, která se hodí například do vináren, nebo perleťové obklady. Designové prvky se obvykle používají v kombinaci s klasikou a slouží ke zpestření interiéru nebo exteriéru. Záleží na vašem vkusu a fantazii.

Při výběru nových obkladů buďte pečliví a nic neuspěchejte. Na výsledek se budete dívat dlouhé roky a byla by škoda se unáhlit.


Další články