Toužíte po dokonale čisté, jemné a pružné pokožce celého těla? Pak byste měli začít pravidelně používat tělový peeling. Ten díky svým účinkům, které byly známy již ve starém Egyptě, pokožku dokonale čistí a prokrvuje, čímž jí dodává mladickou krásu. Pojďme se podívat, jaké účinky vlastně peeling má a jak ho správně používat.
Proč používat tělový peeling?
Tělový peeling obsahuje exfoliační částice, které vmasírováním do pokožky odstraňují odumřelé kožní buňky a pokožku tak výrazně zjemňují. Díky tomu se pak do pokožky lépe vstřebá jakákoliv další péče, kterou jí dopřejete – ať už třeba tělové mléko nebo olej. Nicméně už samotný peeling obvykle obsahuje hojnou dávku přírodních olejů, medu a dalších složek, které pokožku vyživí.
Peeling také zlepšuje prokrvení pleti. Díky tomu urychluje její regeneraci, zlepšuje barvu, oživuje opálení a pomáhá předcházet vráskám i celulitidě. Měl by také snižovat riziko zarůstání chloupků.
Jak správně používat tělový peeling?
Obvykle se doporučuje používat peeling 1x týdně – a to jak tělový, tak i ten na obličej. Samozřejmě je ale třeba zohlednit také stav a typ vaší pokožky – mastná pokožka snese peeling i častěji, kdežto u suché a citlivé bychom měli být opatrnější. Příliš časté používání peelingu by mohlo vaší pleti spíše uškodit.
Peeling se aplikuje krouživými pohyby obvykle na vlhkou pokožku, i když některé mohou být určené i k aplikaci na sucho – vždy si proto přečtěte návod na obalu. Jemným vmasírováním takto očistěte pokožku celého těla a nebojte se přitlačit v místech, kde je kůže zrohovatělá – například na patách či loktech. Nakonec jej samozřejmě opláchněte.
A především – nezapomeňte si celý tento proces užít. Peelingy obvykle i krásně voní a jejich vmasírování si můžete vychutnat, jako byste byli v salónu krásy.
Různé exfoliační částečky dodávají peelingu různé vlastnosti
Na trhu existuje celá řada peelingů. Mají různé vůně, obsahují různé oleje a především také různé exfoliační částečky. Při výběru toho vhodného peelingu pro vás musíte zohlednit především typ vaší pleti. Těmi nejzákladnějšími exfoliačními částečkami jsou cukr – ať už klasický, nebo třtinový – a mořská sůl. Cukrový peeling je vhodný pro citlivou a suchou pleť, zatímco solný se hodí na všechny ostatní typy pleti.
Setkat se však můžete i s méně obvyklými exfoliačními částečkami – například s kávovými zrny, rozemletými ořechovými skořápkami, různými semeny, ovesnými vločkami, rýží a podobně. Každá z těchto ingrediencí dodává peelingu trochu odlišné vlastnosti. Například kofein v kávových zrnech intenzivně zlepšuje pružnost pokožky a působí protizánětlivě. Před koupí peelingu si proto vždy zjistěte, zda je daná složka pro vaši pleť tím pravým.
Copywriterka, která se věnuje psaní na částečný úvazek od roku 2020. Studuje český jazyk a literaturu na VŠ, aby se jednoho dne mohla tvorbě textů věnovat naplno. Zaměřuje se především na zdravotnická a podobná témata, nicméně nijak se neomezuje, co se námětů týče. Dokáže se ponořit do různorodých témat a poté je čtivou a poutavou formou předává čtenářům.