Špagety aglio olio e peperoncino jsou jednoduchým a zdravým jídlem

špagety
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Italská kuchyně se zkrátka nezapře, je podobně uvolněná jako dovolená v této nadmíru prosluněné zemi. Velmi jednoduchá jídla, která budete mít připravená doslova za pár minut, a co víc, budou všem zaručeně chutnat – co si potom jako šéfkuchař přát více, že? Neapol je krajem, kde se život vychutnává plnými doušky, to je známo snad všem turistům. A právě proto zde vzniklo jídlo nenáročné, chutné a syté, což jsou v uspěchané době hned tři velká plus!

Česnek, olivový olej a také trošku parmazánu…

Jen chvilka v kuchyni a pak si nechte chutnat! Jistě, na špagety aglio olio e peperoncino nebudete nikterak dlouho čekat ani v italských restauracích. Se snítkou petržele na ozdobu, s česnekem a chilli papričkou, s olivovým olejem na pánvi, přesně tak se připravuje tento recept, co chutná celým generacím už po řadu let – nejen v rámci Itálie, ale také italských čtvrtí v různých městech USA nebo specializovaných restaurantech napříč Starým kontinentem.

Důležitou surovinou pro přípravu tohoto jídla je olivový olej. Dnes najdeme olivový olej v mnoha různých podobách, ale bylo by jistě lepší vyhnout se plastovým lahvím a supermarketům. Proč vlastně? Důvod je zcela jasný, kvalita produktu a její cenová hladina nejdou tak docela ruku v ruce, spíše za své peníze nedostanete, co byste původně mohli očekávat. Kdo někdy ochutnal prémiový extra panenský olivový olej od špičkového farmáře, musí nám obratem dát zapravdu. Výjimečná kvalita neroste jen v Řecku, Itálii nebo Španělsku. K nejlepším producentům prémiových olivových olejů patří i olivové farmy na chorvatské Istrii. Špičkou mezi místními výrobci je rodinná olivová farma Chiavalon, o jejíž úspěších svědčí četná ocenění z mezinárodních soutěží.

dárkové balení
Luxusní dárkové balení olejů Chiavalon.

Vychutnejte si desítky různých dobrot s olivovým olejem

TOP produktem je Chiavalon Ex Albis. Je skvělý nejen k těstovinám, špagetám a vůbec italské kuchyni jako takové! Adept na váš stůl, který má vynikající reference – prestižní průvodce Flos Olei jej zařadil mezi patnáctku nejlepších olivových olejů světa – a to už přeci něco znamená! Vůně rajčat, artyčoku nebo šalvěje vás přímo okouzlí, výrazná chuť se dobře zkombinuje s celou řadou různých pokrmů, mezi nimiž určitě dominují špagety aglio olio e peperoncino stejně tak, jako ty nesoucí označení „carbonara“. Nechte se hýčkat špičkovou kvalitou a vařte s tím nejlepším!


Další články