Za kolik prodat vaši nemovitost?

dům
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Pokud jste se rozhodli prodat nemovitost, ať už se jedná o byt, dům či pozemek, vždy je nesmírně důležité předem stanovit správnou prodejní cenu. Správně položená otázka není za kolik ji prodat, ale spíš: kolik bude ochoten KUPEC nemovitost v daném místě, čase a stavu zaplatit.

Prodáváte sami?

Pokud využijete služeb některé z realitních kanceláří, provede odhad ceny nemovitosti zpravidla sama realitní kancelář. Ovšem v případě, že jste se rozhodli prodávat bez realitky, je toto stanovení na vás. Pro správný odhad ceny existuje několik postupů: odhad z cenových map, odhad dle místních poměrů, porovnání dle inzertních serverů, odhad nemovitosti znalcem anebo již zmíněný odhad realitní kanceláří.

Odhad zdarma od realitní kanceláře?

Odhady nemovitostí občas nabízí i některé realitní kanceláře zdarma nebo za malý poplatek. Pozor si dávejte však na to, zda-li se nejedná pouze o marketingový tah, který vás má nalákat k prodeji nemovitosti přes tuto realitní kancelář.

Kde získat odhad když prodáváte sami?

Pokud se chystáte prodat na vlastní pěst, můžete využít portál „Realitní samoobsluha„. Před zveřejněním inzerátu dostanete relevantní odhad ceny nemovitosti zdarma.


Další články