Psací rohože – jakou barvu, velikost a materiál zvolit?

ochranná podložka

Psací podložky jsou zajímavou a originální dekorací, která je užitečná nejen pro dětský pokoj. Díky různorodosti designů a barev jsou rohože na stoly stále oblíbenější v kancelářích a dokonce i ve školách.

Jakou ochrannou podložku byste si měli vybrat?

Psací podložky jsou nejčastěji vyrobeny z křídového papíru nebo PVC materiálu. Který materiál je vhodnější pro dětský pokoj? A který byste si měli vybrat pro svou kancelář? Jaké vzory a barvy budou módní v sezóně jaro / léto 2021? Jsou podložky pro dítě bezpečné? Čas jarních změn v interiérovém designu se blíží – nechte se inspirovat a vytvořte originální jarní vzhled!

Podložka nebo rohož z PVC – kterou si vybrat do dětského pokoje?

Nejoblíbenější podložky na stůl jsou podložky z křídy, potištěné mapou světa, periodickou tabulkou nebo plánem lekce. Jedná se o typické školní doplňky, které dítěti pomohou zapamatovat si nejdůležitější informace. I když se tyto podložky zdají tvrdé, ve skutečnosti se mohou snadno poškodit. Při vinutí většího tlaku je lze ohnout tak, že se již nevrátí se do původního tvaru. Křídové papírové podložky také nejsou odolné na polití nápojem, rohož nasaje a vytvoří ošklivou neodstranitelnou skvrnu. Rohože z PVC materiálu jsou odolné vůči vodě, džusu, kávě, lepivým, syceným nápojům, stačí je jen umýt (i pod tekoucí vodou) a rychle se vrátí do původního stavu. Nedeformují se, nepoškrábají (pokud to není uděláno záměrně), snadno se udržují v čistotě. Na rozdíl od rohoží z křídového papíru je zde mnohem větší možnost výběru vzorů a barevných variant, díky nimž dokonale doladí design interiéru jako módní a funkční doplněk. Desky na stůl jsou pro děti bezpečné, stejně jako ty z křídy.

Jaké vzory a barvy budou v módě na jaře / létě 2021?

Letos na jaře použijte zemité barvy, jako jsou olivy, khaki, cihly, písek, tmavě šedá, tmavě modrá a antracitová. Tyto barvy vnesou do interiéru stabilitu a harmonii, rozjasní jej a rozbijí neutralitu. Dalším barevným návrhem pro nadcházející sezónu jsou barevné kombinace jako: bílá a odstíny modré, tmavě šedá a intenzivně medově žlutá. První barevná kombinace je klasická, elegantní a dobře ladí s námořními a skandinávskými styly. Studená modrá barva dodá bílé hloubku a zjemní interiér. Medově žlutá zase rozehřeje hlubokou šedou, vyzvedne teplé tóny, a tak zahřeje a rozjasní interiér. Barvy jako tmavomodrá, vínová nebo khaki, je dobré do zavádět do bytu postupně, tak aby nedošlo k jeho “zatížení”. V této roli dobře poslouží doplňky, jako je potah na gauč, barevné polštáře, obaly na květináče nebo podložky na stůl, které lze také úspěšně použít jako dekoraci na jídelní stůl nebo konferenční stolek.Nechte se inspirovat a vytvořte si vlastní jarní interiér s nápadem


Další články