Proč jsou rekvalifikační kurzy atraktivní pro uchazeče o práci i pro zaměstnavatele

účetnictví
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Úspěšným absolvováním rekvalifikačního kurzu se účastníkovi otevřou nové možnosti, které pracovní trh nabízí. V pohnuté době, kdy je svět sužován koronavirovou pandemií, najednou generují nezaměstnané takové obory, které byly dříve jistotou dlouhodobého zaměstnání, a zároveň v minulosti okrajovější profese nutně potřebují nové lidi. Změna oboru zaměstnání není procházka růžovou zahradou, usnadnit ji může právě rekvalifikační kurz.

Co se ani s překotnou proměnou pracovního světa nemění, jsou mzdy a potřeba vedení účetnictví. Rekvalifikační kurzy v tomto oboru jsou určeny zpravidla pro úplné začátečníky a nebo pro ty, kteří se dlouho v oblasti mzdového účetnictví nepohybovali.

Je pro zaměstnavatele nováček v oboru atraktivní?

V případě absolventa rekvalifikačního kurzu ano. Úspěšným složením zkoušky získáte certifikát s akreditací MŠMT, který je platný po celé České republice. Potenciálnímu zaměstnavateli tak dáváte najevo, že se nebojíte učit se novým věcem a o povolání máte skutečný zájem.

Ze statistik úřadu práce vyplývá, že více než 60 % uchazečů o zaměstnání získalo s rekvalifikačním kurzem nové zaměstnání. Někteří dokonce začali podnikat.

Výhody rekvalifikačního kurzu

Samotný rekvalifikační kurz nepřináší pouze bezduchou teorii, ale i praktické případy a především diskuzi s odborníkem. V neposlední řadě se setkáte s dalšími účastníky, s nimiž si určitě můžete vyměňovat své dosavadní zkušenosti. Co je ale nejdůležitější, je skutečnost, že uděláte první velký krok na cestě za novými možnostmi. Takové rozhodnutí ukazuje na vaši sebedůvěru a schopnost aktivně reagovat na aktuální životní situaci.

Jde se na to

Jak najít kvalitní kurz? Zkuste Rekvalifikační kurz mzdové účetnictví s využitím PC. Kurzy jsou vypsány na jaro příštího roku v desítkách měst po celé republice, nejrychleji se plní Praha, Brno a Ostrava, tak nepromeškejte svoji příležitost.


Další články