Přehled: Která kabelka je pro vás ta pravá?

kabelka
Foto: Pixabay

Žádná žena se neobejde bez kabelky. Nosit potřebné věci a doklady po kapsách by bylo nepatřičné. Batoh se hodí spíše na turistiku, a igelitka? Takové módní faux pas si snad dnes už nedovolí nikdo. Dámská móda sice prochází proměnami, ale po kvalitních kabelkách bude poptávka vždy. Jaké typy jsou nejžádanější?

Klasické kabelky

Klasika patří do ruky. Dobře drží tvar a obsahuje několik praktických přihrádek na doklady, elektroniku, kosmetiku a další nezbytnosti, které potřebuje mít žena u sebe. Kromě praktičnosti hraje důležitou roli i estetika. Kabelka vždy byla a vždy bude módním doplňkem. Rozhodně by tedy měla ladit s outfitem, a to nejen barevně. K luxusnímu nebo kancelářskému oblečení se hodí jednobarevné značkové kabelky, případně s nenápadnými dekory. K uvolněnějším outfitům se ale nemusíte bát veselých barev.

Crossbody kabelky

Tento typ kabelky vyniká dlouhým řemínkem, díky kterému se dá taška nosit přes hrudník nebo na rameni. Stejně jako klasická kabelka poskytuje nositelkám dostatečný úložný prostor a navíc jim uvolňuje ruce. Crossbody kabelka se hodí jak na formální události, tak na běžné používání. Její design opět volte v souladu s outfitem. Nekombinujte zbytečně moc barev ani materiály. Samostatným ozdobným prvkem může být i samotný řemínek.

Dámská psaníčka

Psaníčka jsou minimalistickým doplňkem, který je lehký a skladný. Dámy tuto kabelku většinou nosí jen na zvláštní příležitosti jako je divadlo nebo večírek. Perfektně se hodí ke společenským šatům a dalším elegantním modelům. Psaníčka poskytují prostor zpravidla jen pro základní potřeby.

Shopper kabelky

Velmi prostorný typ tašky, do které se vejde třeba i menší nákup. Shopper kabelky jsou skladné, ale zároveň prostorné, a proto jsou tak oblíbené. Perfektně se hodí na cestu do práce, ale i do společnosti. V kombinaci se značkovým oblečením představují ideální volbu do města.


Další články