Objevte kouzelné lázně v zimním Slavkovském lese

Karlovy Vary
Karlovy Vary. Foto: Pixabay

Zimní dovolená nemusí probíhat jen na horách nebo v exotické destinaci daleko u moře. V posledních letech jsou stále populárnější zimní lázeňské pobyty spojené s uvolněním a relaxací. Kam ale vyrazit načerpat energii a sílu během období plískanic, zimy a tmy? Vyzkoušejte lázně v západočeském Slavkovském lese. Lákají vás rušné Karlovy Vary, malebné Mariánské lázně či snad turisty dosud málo objevené Lázně Kynžvart?

Centrum západočeského lázeňského dění

V Karlových Varech, které se nacházejí na severním okraji Slavkovského lesa, je živo po celý rok. Když se tu nekoná filmový festival, město žije bohatým kulturním životem, který zahrnuje divadlo či koncerty v krásných lázeňských kulisách a další společenský život. V lázeňském centru plném kolonád, parků a léčivých pramenů můžete navštívit kavárny či restaurace a samozřejmě nesmíme zapomenout ani na oblíbené lázeňské oplatky, bez kterých by Karlovy Vary snad ani nemohly existovat.

Lázně Karlovy Vary jsou proto jedno z nejvyhledávanějších míst jak pro klasické léčebné pobyty, tak pro odpočinkové dovolené, během kterých můžete vyzkoušet řadu relaxačních procedur. Stačí jen několik dní klidu a wellness pobyt v příjemném hotelu vám vlije energii do žil. Speciální zimní programy jsou zaměřené tak, abyste se po celý pobyt cítili jako v bavlnce.

masáž
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Relax uprostřed lesů

Jen několik kilometrů jižně od Karlových Varů se nachází krásné Mariánské Lázně. Městečko, které proslulo léčivými prameny a úchvatnou okolní přírodou, nabízí bohaté kulturní vyžití, ale i klid. Ať už hledáte jedno nebo druhé, nebudete zklamáni. Vybírat můžete z desítek zimních pobytů, během kterých sice neuvidíte a neuslyšíte populární zpívající fontánu, ale i přesto nebudete zklamáni.

Nádherný Slavkovský les ukrývá ještě jeden poklad. Tím jsou Lázně Kynžvart, které jsou oázou klidu. Hledáte-li čerstvý vzduch, ticho a nádhernou přírodu, tyto lázně jsou ušité na míru právě vám. Místní železité kyselky uvolňují svalové napětí a v kombinaci s koupelemi v léčebné rašelině zažijete nebývalý relax pro celé tělo i duši.

Zima v lázních nemusí být vůbec nudná. Destinace ve Slavkovském lese lákají na vše, co správné lázně mají mít – kolonády, prameny, architekturu, bohatý kulturní život, klid a samozřejmě širokou nabídku léčebných, relaxačních a wellness pobytů. Svůj vysněný pobyt si zde vybere snad každý.


Další články