Moderní obývací stěny: Několik tipů, podle čeho vybírat

obývací stěna
Ilustrační foto. Zdroj: Pexels

Rozhodli jste se si zařídit obývací pokoj v moderním stylu nebo chcete, aby působil jako z časopisu o bydlení? Jestliže nevíte, jak na to, nebojte se. My jsme si pro vás připravili pár rad a tipů, jak docílit nadčasového interiéru, který vám budou všichni závidět. Základem vedle sedací soupravy jsou obývací stěny, které vám poskytnou dostatek úložného prostoru. V místnosti neslouží pouze praktickému účelu, ale také tomu estetickému! Proto se s námi zaměřte na to, co od obývací stěny požadujete z tohoto hlediska.

1. Dekor a barva obývací stěny

Vyberte si, jaké barevné provedení nábytku chcete. Oblíbenou variantou je přírodní dřevo, nebo také jeho levnější varianta dekory připomínající dřevo. Největším trendem v oblasti nábytku je dub sonoma. Obývací stěny dub sonoma jsou tedy nadčasové a zároveň velice moderní. Zkrátka v této volbě neuděláte krok vedle.

Zvolíte pouze jedno, nebo budete kombinovat? Všeobecně se doporučuje držet se pouze jedné barvy, to ale platí pouze u výrazných barev. Pokud si vyberete například bílou v lesku, docílíte sterilního chladného prostředí, v tomto případě kombinujte! Zajímavá varianta je černobílá, která vám poskytne mnoho prostoru k tomu si vyhrát s dekoracemi. Velice trendy je také šedá například v kombinaci s dřevem.

Můžete si také hrát s použitím lesku a matu, ale pouze u neutrálních barevných kombinací. Ve výsledku bude mít interiér jedinečný charakter. Ale pozor! Vyvarujte se lesklého nábytku, který je využíván každodenně. Chraňte se tak před neustálým leštěním.

obývací stěna
Obývací stěna dub sonoma. Zdroj: monti-nabytek.cz

2. Styl

Obývací stěny jsou v nejrůznějších designech. Nenechte se ale zlákat! Na rozdíl od barev, styl musí být jednotný. Jaký zvolíte vy? Zůstanete u klasiky, nebo zariskujete? Představujeme vám pár stylů, které byste mohli také vzít v potaz:

Provence je romantický styl, který je klasický pro milovníky stejnojmenné oblasti. Bílá barva, květiny, prosklené části nábytku a design odřeného laku. Již jste se zamilovali? My ano!

Industriální styl je velice moderní, kombinace dřeva a kovu je základem. Hodí se pro jedince, který nechce být jako ostatní. Většinou jej najdeme v prostorech loftů, kde jsou přiznány cihlové zdi. Ale ani vy se tohoto odlišného designu nemusíte bát, působí totiž velice čistě a elegantně.

Minimalistický styl proráží světem v oblasti životního stylu, ale také nábytku. Heslo je zjednodušit, zminimalizovat. Malé obývací stěny jsou přesně v tomto stylu, stačí si vybrat barevné provedení. Zde platí: „Méně je více.”

3. Dekorace

Dekorace dotvářejí interiér, je tedy důležité, na ně nezapomenout. Mohou prostor totiž celkově změnit! Vystavte své fotky do vitríny, dejte na konferenční stolek čerstvé květiny, zapalte svíčku a umístěte své knihy do polic. Zvelebte i sedací soupravu, dejte na ní pohodlné polštáře a příjemnou deku. Pamatujte na to, že i když toužíte po dokonalosti, je to stále Váš domov.


Další články