Kam na rodinný výlet?

Kam na rodinný výlet?
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Když máme volný víkend, tak často přemýšlíme nad tím, kam se vlastně máme vydat. Je tolik možností, kam si vyjet, že se jen stěží můžeme rozhodnout. Určitě bychom neměli sedět doma, protože tak nám život utíká mezi prsty. S rodinou bychom měli neustále něco prožívat. Měli bychom se snažit stále něco vymýšlet, měli bychom stále něco podnikat. Pokud nevíte, co s rodinou podniknout, naštěstí vám přinášíme pár tipů.

Jsou libo rodinné vánoční nákupy?

Jelikož se blíží vánoční svátky, co takhle si zajet do obchodních domů? Nejkrásnější dárky jsou přece ty, které si nadělíte společně. Navíc při takové návštěvě obchodního domu se vyvarujete chladnému počasí a můžete si zajít například do kina, které v mnoha obchodních domech je. Velice oblíbené je nyní obchodní centrum Chodov v Praze, kde se dokonce nachází nové kino 4DX, které zapojí všechny vaše smysly. Kromě toho se nabízí taky obchodní domy v Brně, jako je Galerie Vaňkovka nebo nákupní centrum Olympie, či Fórum Nová Karolina v Ostravě.

Je libo úniková hra?

Jestli jste rodinou, která miluje adrenalin, měli byste zkusit i takzvanou únikovou hru. Jedná se o skutečně skvělou zábavu pro celou rodinu. Budete uzavřeni do místnosti, z níž se musíte během časového limitu dostat ven. Není to však tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát – ven se dostanete jenom tehdy, pokud najdete a následně vyluštíte rébusy, hádanky a další hlavolamy, v nichž se skrývá klíč.

A co takhle zoologická zahrada?

Oblíbeným rodinným výletem je i výlet do zoologické zahrady. Na území České republiky se takových zahrad nachází skutečně mnoho, proto se seberte a vyjeďte si do jedné z nich. Krásnou zoo mají nejen ve třech největších městech Česka, ale taky i ve Zlíně.

A co hrady a zámky?

Sice je zima a většina hradů a zámků je uzavřená, přesto je nutné tento výlet zmínit. Hlavně u rodin s dětmi jsou tyto výlety skutečně oblíbené. Děti se na malou chvilku cítí jako princezny či princové. K těm nejkrásnějším se řadí Karlštejn, zámek Hluboká, Červená Lhota, zámek Buchlovice, Orlík nebo hrad Buchlov.


Další články