Jak domov zbavit bakterií, plísní a dalších alergenů

obývák
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Domov je místem, kde si potřebujeme odpočinout, trávíme v něm čas s rodinou, spíme v něm. Někdy se ale může domov stát místem, kde se přestaneme cítit dobře, cítíme diskomfort, slzíme, kýcháme a máme další alergické reakce. Na vině jsou alergeny.

Prachové a pylové alergeny se do interiéru dostávají mnoha cestami, nejčastěji větráním a nebo si je nosíme na oblečení. Obtěžující plísně a bakterie vznikají z vlhkosti. S tím vším musí citlivější jedinci v domácnosti bojovat a mnohdy je to velmi obtížné. Efektivním a dlouhodobým řešením je rekuperace vzduchu.

Rekuperace do bytu nebo domu zajistí trvalý přísun čerstvého vzduchu, aniž byste přišli o naspořené teplo, případně v létě o chladný vzduch z klimatizace. Rekuperační jednotky dokáží takto fungovat s účinností kolem 90 % a současně filtrují až 99 % bakterií, pylů a jemného prachu. To vše tiše a úsporně. S rekuperací tak vytvoříte ideální prostředí nejen pro alergiky. Zařízení zároveň zajistí stabilní vlhkost a teplotu.

Jak rekuperace funguje

Celý proces rekuperace je založen na výměně vzduchu s minimálními tepelnými ztrátami. Nenápadně instalovaná rekuperační jednotka obsahuje filtry na různé nečistoty a bakterie, které při přísunu čerstvého vzduchu nepronikají do domácnosti. Neproniknou však ani pachy. Příchozí vzduch zvenčí je současně zahříván teplem z odsávaného vzduchu. Zde je také díky filtrům zajištěno, aby se nečistoty a pachy do interiéru nevracely. Vy se tak nemusíte starat o větrání.

Proces samozřejmě funguje úplně stejně s chladným vzduchem. Pokud je venku horko, rekuperační jednotka udrží vychlazený vzduch v domácnosti.

Instalace i cena rekuperační jednotky se odvíjí od velikosti a uspořádání interiéru, který chcete rekuperovat. Proto vše diskutujte s odborníky, kteří vám navrhnou řešení na míru a zajistí instalaci. Podrobnější informace najdete na stránkách rekuperace Aldes.


Další články