Inspirace: osvětlení zahrady a zahradního jezírka

osvětlení na zahradě

Zahrada a zahradní architektura je neodmyslitelně spjata se stylovým zahradním osvětlením. Navíc každá architektonicky řešená zahrada má své unikátní a dominantní prvky, které si zaslouží vhodné osvětlení. Většinou je to právě zahradní jezírko, které je oblíbeným zahradním prvkem a nejen večer vytváří jedinečnou atmosféru zahrady. Podívejte se, jak vhodně sladit zahradu a její osvětlení.

Ideálním zahradním osvětlením je solární osvětlení

Někdy můžete za osvětlení zahrady zaplatit nemalou částku. Proto je vhodné zvolit solární osvětlení do zahrady. Zahradní osvětlení řešené pomocí solární energie vás nebude stát nic kromě počáteční investice. Ta se vám rychle vrátí, a to už během několika měsíců. Solární osvětlení se jednoduše nabije a poté už svítí celý večer nebo noc. Většina dekorativního osvětlení, které ze zahrady znáte, je řešeno právě pomocí solární energie.

Snadno můžete pomocí solárního zahradního osvětlení osvítit například chodníky na zahradě. Skvěle se k tomu hodí zemní svítidla, která jsou zabudovaná přímo v chodníku nebo v zemi hned vedle něj. Tlumeně osvětlují chodník a tvoří tak jeho obrys – díky tomu navíc zvyšují bezpečnost. Nejlepší je, když takové osvětlení spojíte přímo s čidlem pohybu. Usnadníte si tak pohyb a orientaci na zahradě za tmy.

Osvětlení zahradního jezírka

led světlo na zahraduJako osvětlení jezírka je vhodné použít světlo do bazénu. Je voděodolné a navíc si můžete vybrat ze široké nabídky. Zajímavého efektu docílíte právě tím, že u světla do bazénu nastavíte barvu světla. Můžete si tak vytvářet u jezírka ikonickou atmosféru podle nálady. Případně můžete využít pouze obyčejné světlo do bazénu, které svítí bíle, ale i tak v kombinaci s osvětlenou vodní hladinou vytváří dechberoucí panorama. Vše pohodlně nastavíte pomocí ovladače, a to jak samotnou barvu světla, tak třeba jeho intenzitu.

Vhodné osvětlení dokáže divy. Jako osvětlení jezírka se používají také nadzemní svítidla, především pokud máte například u jezírka posezení. Pak je ideální k němu dát jako osvětlení například zahradní lampu.

Pokud si nevíte rady, svěřte zahradu do rukou architekta

Lidé mají často pocit, že si dokážou navrhnout svou zahradu sami, a to dokonce spolu se zahradním osvětlením. Většinou se ale ukáže, že nechat si navrhnout zahradu od architekta není vůbec špatné řešení, právě naopak. Architekt vhodně zvolí zahradní osvětlení a především pak jeho ideální rozmístění, a to do posledního detailu. Získáte tak stylovou a moderní zahradu podle posledních trendů.


Další články