Hodinky umí být chytřejší, než si možná myslíte

chytré hodinky
Foto: Pixabay

Ještě donedávna byly hodinky používány pouze k určování přesného času. V současnosti se jedná mimo jiné i o multifunkční zařízení, jež může dokonce z velké části nahradit mobilní telefon, případně ho alespoň efektivně doplnit.

Dá se z nich volat

Každá trochu lepší mikrovlnná trouba má hned několik odlišných funkcí. Stejně na tom jsou i jiné elektrospotřebiče a doplňky všedního dne. Naše vybavení je stále více užitečnější. Není tak nic překvapivého, že i chytré hodinky se dají využívat i k jiným věcem než jen pouze k určování času.

Je možné je spárovat s libovolným moderním mobilním telefonem a pak si číst případná upozornění či SMS na displeji hodinek. Velice užitečná je funkce, jež majitele upozorní, že se hodinky od mobilního telefonu vzdálily až příliš. Takto je prakticky nemožné svůj telefon ztratit, tedy pokud zároveň neztratíte i hodinky.

Vrcholem pokroku je i možnost prostřednictvím hodinek volat. Stačí jen použít mikro SIM kartu. Sice to nevypadá kdovíjak přirozeně, ale to před třiceti lety nebylo ani mluvení do malé krabičky a dnes jde o zcela běžnou záležitost.

Hlídání krevního tlaku

Chytré hodinky jsou rovněž užitečným nástrojem pro kardiaky a obecně pro jedince, co si potřebují v pravidelných intervalech měřit krevní tlak. Ne vždy je možné mít s sebou tlakoměr, takže tato alternativa rovněž přijde vhod. Je však dobré upozornit na fakt, že takto získané údaje nejsou nejpřesnější. I tak je to velice užitečné.

Ne každé chytré hodinky disponují vlastním tlakoměrem, ovšem tep umí měřit takřka všechny modely. Další velice užitečná funkce, kterou ocení nejen nemocní lidé, ale také sportovci. Ti si totiž nemusí zvlášť kupovat měřič tepu a dokáží si vystačit i s moderními hodinkami.

Ty sice asi zcela nenahradí mobilní telefony, ale díky velkému množství možností, co nabízejí, se jedná o velkou konkurenci. Většina majitelů je však stále nosí jako doplněk právě ke svému mobilu.


Další články