Chorvatsko 2022. Hotel, apartmán nebo kemp?

Chorvatsko
Foto: Unsplash

Zima je obdobím, kdy mnoho lidí plánuje letní dovolenou. Nádherné členité pobřeží, oblázkové pláže, příjemné přístavy, milí lidé, ale i relativní blízkost, to jsou důvody, proč je Chorvatsko dlouhodobě nejoblíbenějším prázdninovým cílem českých turistů. Jaký typ pobytu ale zvolit? Přinášíme vám přehled výhod a nevýhod nejtypičtějších možností, jak na Jadranu trávit dovolenou.

Hotely a rezorty

Bezstarostnou dovolenou si můžete užít v hotelu nebo v hotelovém komplexu. Ten zpravidla nabízí veškerý servis včetně zábavy, animací či stravování v podobě švédských stolů. Většina rezortů je také vybavena bazénem a disponuje wellness službami. Samozřejmě vždy záleží na typu ubytovacího zařízení respektive na počtu hvězdiček. Dalším faktorem ovlivňujícím kvalitu dovolené je vzdálenost od moře, a tak i sebelepší hotel může váš pobyt v Chorvatsku pokazit tím, že se budete složitě dopravovat na pláž. Při výběru hotelu proto důsledně tuto vzdálenost ověřujte.

Apartmány a penziony

Tato ekonomická varianta přináší mnoho výhod. Máte relativní soukromí a nejste omezeni časem, kdy se vydávají snídaně, obědy či večeře. Na druhou stranu není většina apartmánů a penzionů přímo u moře, a tak se na pláž musíte vydávat se vším, co na slunění a dovádění u vody potřebujete. Pro rodiny s malými dětmi mohou být takové „výpravy“ problematičtější a časově náročné. Cestujete-li však v páru nebo s partou přátel, apartmán v Chorvatsku je ideální volbou, která nezatíží vaši peněženku.

Kempy

V kempu se dovolená mění v dobrodružství. Pokud nevyžadujete komfort hotelu a chcete být bezprostředně u moře, pak je kempování to pravé pro vás. Není nic krásnějšího než probuzení přímo u vody. Kempovat můžete ve stanu, v karavanu nebo v obytném voze, který si klidně můžete jen zapůjčit. Některé kempy nabízí ubytování přímo v mobilních domcích, které jsou součástí areálu. Každý kemp v Chorvatsku je čistý a disponuje toaletami, sprchami a dalším servisem. Zpravidla jsou v nich i restaurace a obchody. Co se týče financí, záleží na místě, kde budete kempovat, zpravidla vás ale jedna noc bude stát více než v apartmánu či penzionu.


Další články