Sušené květiny jsou pěknou dekorací přinášející radost

sušené květiny
Foto: Pixabay

Specifická skupina květin, jíž jsou květiny sušené, si na našem trhu získala své místo již dávno. Do této skupiny patří nejen běžné sušením upravované rostliny, jako jsou například smilky, limonky, statice nebo slaměnky, ale také méně známé druhy pěstované v tropických a subtropických oblastech. Rovněž mnoho doplňkových materiálů rostlinného původu je velmi efektních pro tvorbu aranží ze sušiny.

Pestrá nabídka sušených květin

Díky obrovské nabídce sušených květin a mnoha moderním technikám jejich aranžování si každý, byť i amatérský florista, může vytvořit netradiční, ale i klasické dekorace podle vlastní fantazie. Mohou tak vzniknout květinové dekorace k mnoha odlišným příležitostem, ať již jsou to narozeninové oslavy, oslavy významných jubileí, svátků, nebo dekorace pro malé či velké interiéry.

Různorodý materiál

Současné trendy dovolují ve výrobě dekorací ze sušených rostlin použít nejen samotné květy, ale i lodyhy, listy, travní stvoly, plody, kořeny či šišky a šištice. Často se využívají také kapradiny, rákos, proutky, kůra nebo makovice atd. Výroba dekorací ze sušených rostlin nám přináší radost z výtvoru po mnohem delší dobu, než je tomu u živých rostlin, jejichž trvanlivost je velmi omezená.

sušené květiny
Foto: Pixabay

Návštěva specializovaného obchodu, kde nabízejí sušené květiny, se může stát zajímavou prohlídkou i těch nejneobvyklejších materiálů vhodných pro tvorbu efektních dekorací.

Široký výběr sušiny

Známe místo, kde se prodává celá řada sušených květin – Florservice. Zde můžete vybírat z nabídky sušených rostlin včetně africké, australské, čínské a indické sušiny. Právě prostřednictvím těchto neobvyklých exotických materiálů mohou pod vašima rukama vzniknout nádherné interiérové dekorace, které zkrášlí váš příbytek.

Díky nákupu již perfektně usušených rostlin máte jistotu, že pracujete při aranžování s kvalitním materiálem, přičemž vám navíc odpadá čas, který byste jinak museli trávit vlastnoručním pěstováním, péčí a sušením těchto květin.


Další články